Samsung Galaxy S24 na pierwszych renderach! I to nie byle jakich! Dzięki renderom 360° w 5K – od znanego leakera – wiemy, jak będzie wyglądał wyczekiwany smartfon koreańskiego producenta.

Samsung Galaxy S24 w pełnej okazałości ujawnił leaker OnLeaks na stronie Smatrprix. To nie byle jaki render. Sam portal nazwał je ekskluzywnym, pierwszym spojrzeniem i w pełni się z tym zgadzam. Dzięki renderom 360° w wysokiej rozdzielczości 5K – możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał nowy smartfon.

//dzisiaj na dailyweb

Przede wszystkim – Samsung Galaxy S24 będzie miał bardziej płaską, boczną konstrukcję niż jego poprzednik – Samsung Galaxy S23. Kolejną zmianą będzie pozycja lampy błyskowej. W nowym modelu będzie się ona znajdowała między pierwszym i drugim aparatem, więc „przeskoczyła” ona nieco w dół. Wielce prawdopodobne jest również to, że smartfon będzie miał bardziej matową obudowę, co mnie niezmiernie cieszy, bo komfort użytkowania jest dużo lepszy, a design cieszy oko.

Samsung Galaxy S24 na wysokojakościowych renderach!

Samsung Galaxy S24
Samsung Galaxy S24

Jedną z najbardziej widocznych zmian konstrukcyjnych jest włączenie anteny UWB (Ultra-Wideband) z boku. Z filmu wynika również, że Galaxy S24 oferuje jasnoniebieski wybór kolorów jako jedną z jego opcji. To oczywiście nie pierwszy wyciek, odnośnie Samsunga Galaxy S24. Wiemy całkiem sporo o specyfikacji technicznej.

Smartfon prawdopodobnie będzie działał na 10-rdzeniowej jednostce Samsung Exynos 2400 z głównym, wysokowydajnym rdzeniem Cortex-X4, pracującym z częstotliwością 3,10 GHz. Mówi się również o możliwym chipsecie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Samsung  Galaxy S24 ma być nieco wyższy i mniej szeroki, ale to niewielka zmiana w stosunku do Samsunga Galaxy S23.  Wymiary to około 147 x 70,5 x 7,6 mm. Ponadto na pokładzie znajdziemy aparat główny 50 MP, ultraszerokokątny obiektyw 12 MP i teleobiektyw 10 MP z 3-krotnym zoomem optycznym. Okular selfie charakteryzować się będzie soczewką 12 MP.

Samsung Galaxy S24 zadebiutuje na rynku na początku 2024 roku

Samsung S24 zostanie wyposażony w 6,17-calowy panel Dynamic M13 AMOLED LTPO z częstotliwość odświeżania 120 Hz, obsługą HDR10 + i ochroną Gorilla Glass. W środku znajdziemy baterię 4700 mAh, którą będzie można ładować przewodowo ładowarką 45 W, jak i również bezprzewodowo.

Niektóre powerbanki z USB-C nie chcą ładować smartfonów iPhone 15

Samsung Galaxy S24 prawdopodobnie zadebiutuje na rynku w okolicach stycznia/lutego 2024 roku. Wtedy też przekonamy się, czy wszystkie wycieki się potwierdzą, a zazwyczaj tak się właśnie dzieje. Myślę, że wyglądu możemy być pewni. Kwestią najbardziej zastanawiającą jest obecność procesora. Otrzymamy Exynos 2400, czy Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3? Na polski rynek pewnie trafi ten pierwszy, ale czy faktycznie tak będzie? Czas pokaże.