Samsung odpuścił na kilka lat rynek smart opasek treningowych. To wielka szkoda, bo firma mogła pochwalić się wiernymi fanami, którzy nie potrzebowali smart zegarków, bo wystarczył im prosty fit tracker. Na pewno wielu z nich ucieszy się na wieść o tym, że Samsung Galaxy Fit3 już niedługo trafi na rynek!

Zadziwiające jest to, że Samsung zdecydował się nie aktualizować i nie wydawać swojego hitu. Galaxy Fit2 to smart opaska, która zadebiutowała w 2020 roku. Wyobraźcie sobie, iż od tamtej premiery nie zobaczyliśmy jej następcy.

//dzisiaj na dailyweb

Myślę, że nie było jakichś realnych powodów dla takiej decyzji. Przecież rynek ten stale się rozrasta i przewiduje się utrzymanie takiej sytuacji do co najmniej 2028 roku (przy czym nie ma mowy o przesłankach, które miałyby coś zmienić).

Samsung Galaxy Fit3 już niedługo!

To zadziwiające, Samsung w przeciwieństwie do wielu chińskich producentów nie oferuje w sprzedaży żadnego modelu, który reprezentowałby rynek smartbandów. Dziwi to z prostej przyczyny – rynek ten rozwija się nieprawdopodobnie i jest bardzo stabilny na tle innych gałęzi elektroniki. Co ciekawe, jego penetracja jest mała, a konkurencja nie rozpycha się zbyt gwałtownie, pozostawiając sporo niezagospodarowanej przestrzeni. Owszem, jest trochę ryzyka, bo główną siłą napędową popytu są Indie i kraje wschodzące. Mimo wszystko branża wygląda na naprawdę opłacalną.

Samsung Galaxy Fit3
Samsung Galaxy Fit2 miał standardową konstrukcję opaski.

Przez ostatnie lata mogliśmy zaobserwować spore przetasowania. Pożegnaliśmy kilka fajnych smart opasek, jak te od Nike czy Jawbone – od Xiaomi wyjątkowo się spasła i wygląda trochę jak smartwatch. Na rynku pojawiło się sporo graczy i teraz niemal każda chińska marka smartfonów ma swoim portfolio taki sprzęt. Wedle wskaźników rynkowych klienci kochają proste fit trackery o o małych rozmiarach, w niskiej cenie, ze sporymi możliwościami, które są łatwe w obsłudze. Jeśli zaczniecie rozglądać się po nadgarstkach innych osób, zauważycie, że smart opaski noszą dzieci, dorośli oraz osoby starsze (czasem w wyjątkowo podeszłym wieku). Wybierają je też osoby, po których można by sądzić, że stawiają na dużo bardziej zaawansowany sprzęt. Takie urządzenie to również świetna motywacja do ruchu i doskonały prezent.

FitBit Charge 6 pierwsze wrażenia z użytkowania trackera. O takie opaski fitness walczył rynek

Tu po raz kolejny pojawia się zdziwienie i pytanie o wątpliwy kierunek, który obrał Samsung. Ponad 3-letnia przerwa mocno oddaliła go od liderów rynku, takich jak FitBit oraz Garmin.

Samsung zauważył chyba swój błąd, dlatego ku uciesze wielu swoich fanów wraca z nowym modelem z serii Galaxy Fit. Samsung Galaxy Fit3 niestety nie zadebiutuje w tym roku – do czego przekonywały listopadowe plotki. Prawdopodobnie urządzenie zostanie pokazane wraz z nowymi modelami Galaxy S24 już 17 stycznia 2024 roku.

Samsung Galaxy Fit3 ma być modelem, który przyniesie sporo usprawnień względem poprzednika. Ma to dotyczyć w głównej mierze warstwy sprzętowej, ale powinniśmy sporo zmian zobaczyć także w oprogramowaniu.

Samsung Galaxy Fit3 występuje pod nazwą kodową SM-390. Pewne są zaimplementowanie modułu Bluetooth w wersji 5.3 i większy wyświetlacz typu AMOLED oraz znacznie większa bateria.

Niestety pogłoski mówią też o tym, że Samsung zacznie podążać drogą konkurencji, dlatego zaproponuje on klientom urządzenie, któremu bliżej formą do smart zegarków niż do smart opasek.

Mam jednak nadzieję, że Samsung pokaże kilka urządzeń, wśród których znajdzie się minimalistyczna opaska.