RetroArch to jeden z największych projektów emulgacyjnych na rynku. Pisze tu o systemach, bo słowo „emulator” nie oddaje w pełni ogromu pracy, jaki wkładają twórcy w rozwój swojego przedsięwzięcia. Teraz dostępne jest ono również na iPhone’a oraz iPada a z Apple TV zrobi rewelacyjną retro konsolę!

RetroArch to już nie tylko emulator starych gier i systemów. To projekt, która łączy maniaków starych gier, programistów i elektronicznych magików. Dostępny jest dla wielu systemów — Windows, macOS, Linux, Android oraz iOS. Dodatkowo można go odpalić na konsolach jak Switch, retro konsolkach Miyoo a nawet mikrokomputerach jak Raspberry Pi. Dodatkowo osoby tworzące RetroArch aktywnie działają na rzeczy nie tylko budowy społeczności, ale również sprzętu jak dedykowane kable do starych systemów, czy przystawki dojące dostęp do kartridży z grami.

//dzisiaj na dailyweb

RetroArch na Apple TV może być rewolucją, która wreszcie uczyni z urządzenia solidną konsolę do gry.

RetroArch już na iOS, iPadOS oraz Apple TV!

RetroArch

Ostatnie tygodnie obfitowały w wiadomości o emulatorach, dostępnych dla iOS. Niektóre z nich nie miały dobrego startu, ale ostatecznie kilka z nich obroniło tę kategorię aplikacji. Dziś jest już kilka, całkiem dobrze działających programów, które można śmiało polecić.

RetroArch był dobrze znany użytkownikom innych platform. Wczoraj aplikacja pojawiła się również w App Store. W przeciwieństwie do innych konkurencyjnych emulatorów pozwala jednak zainstalować się również na urządzeniach Apple TV. Tu widzę ogromną szansę, bo przystawka od Apple idealnie nadaje się do wykorzystania jako retro konsola. Myślę, też że sporo osób czekało na taką możliwość.

Gamma – emulator PS1 już AppStore. Dostępny w Polsce, prosty i działa!

Co więcej, RetroArch może się pochwalić jedną z największych kompatybilności. Jeśli dobrze liczę, obsługuje on już prawie 80 konsol i systemów do gier. Aplikacja jest dostępna również w naszym kraju i jest bezpłatna, możecie ją znaleźć pod tym linkiem. Oficjalna strona RetroArch dostępna jest w tym miejscu.