Już 10 sierpnia odbędzie się wydarzenie z cyklu Unpacked, na którym południowokoreański producent zaprezentuje nowe składane smartfony: Samsung Galaxy Z Fold 4 oraz Z Flip 4. Dziś możemy obejrzeć rendery zdradzające szczegółowy wygląd urządzeń.

Nie, nie są to oficjalne grafiki prasowe, choć mogą na takie wyglądać. To rendery przygotowane przez Evana Blassa, który udostępnił je w ramach serwisu internetowego 91Mobiles. Evan, znany też jako Evleaks to nie człowiek znikąd, lecz znana w branży persona. Leakster wielokrotnie udowadniał sprawdzalność swoich informacji. Większość grafik przygotowanych przez Blassa okazywało się niemal identyczne, z tym co prezentowali producenci. Tym razem zapewne będzie podobnie, dlatego też warto poznać prawdopodobny wygląd smartfonów Samsung Galaxy Z Fold 4 oraz Z Flip 4.

Samsung Galaxy Z Fold 4 i Z Flip 4 na renderach

Samsung Galaxy Z Fold 4 będzie smuklejszy od swojego poprzednika, a aparaty zdają się wzorować na smartfonie Samsung Galaxy S22, czyli ostatnim flagowcu producenta. Niemniej, ogólna koncepcja wizualna nie będzie odbiegać od tego, z czym mieliśmy do czynienia w modelu ubiegłorocznym. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że telefon po rozłożeniu będzie mieć wymiary 155 x 130 x 7,1 mm. Według innego leakstera – Ice Universe zgięcie mają być mniejsze niż w modelu Galaxy Z Fold 3.

Wyświetlacz to najpewniej 6,2-calowy panel zewnętrzny oraz 7,6-calowy panel wewnętrzny. W obydwu przypadkach częstotliwość odświeżania obrazu będzie wynosić nawet 120 Hz. Za wydajność odpowie, a jakże – chipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 oraz nawet 16 GB RAM. Nie spodziewamy się wariantu z 1 TB przestrzeni na dane. Ładowanie akumulatora o potencjalnej pojemności 4400 mAh będzie realizowane z mocą 25 W.

Samsung Galaxy Z Flip 4 to tak zwana konstrukcja „z klapką”. Również tutaj zmian wizualnych będzie niewiele, ale te widoczne z pewnością zostaną docenione przez przyszłych nabywców. Dopieszczenie czegoś, co już wcześniej było „dobre”, to strzał w dziesiątkę. Według nieoficjalnych doniesień sprzęt będzie korzystać z tych samych ekranów co poprzednik i na dobrą sprawę nie widzę w tym niczego złego. Na plus zaliczyć można większy o 400 mAh akumulator oraz obecność tego samego SoC co w Samsungu Galaxy Z Fold 4.

Wrażeniami z premiery „na gorąco” podzieliśmy się Wami już za kilkanaście dni. Stay tuned.