Popularny serwis społecznościowy rozpoczyna test nowych dodatków. Świeże narzędzia pomogą moderatorom Reddita i umożliwią użytkownikom między innymi publikację postów z tablicą wyników na żywo. A to dopiero początek.

Muszę przyznać, że od czasu do czasu zaglądam na Reddita i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli są tutaj jakieś osoby, które nie miały jeszcze okazji poznać przydatnego forum, spieszę z kilkoma najważniejszymi informacjami na jego temat. Reddit to tak naprawdę serwis społecznościowy łączący internautów z całego świata.

//dzisiaj na dailyweb

Należy tutaj podkreślić, że każdy użytkownik może założyć wątek we własnym języku. Co za tym idzie, możemy spotkać wiele tematów poruszanych tylko w naszym języku. Przydatna sprawa! Niewątpliwą zaletą strony jest także to, że istotne informacje pojawiają się na niej bardzo szybko. Discord przestał działać? Wystarczy zajrzeć na Reddita, żeby dowiedzieć się czegoś więcej.  

Reddit testuje nową zawartość? Nie wszyscy rzucą na nią okiem

Pomimo wielkiej popularności autorzy nie spoczywają na laurach i stale próbują rozwijać swój serwis. Tym razem za sprawą testowania pierwszego z własnych dodatków stworzonych w ramach Platformy Deweloperskiej. Jak informuje serwis The Verge, pierwsze próby odbędą się dla niewielkiej liczbie subredditów oraz moderatorów.

reddit

Dodatki będą zawierać między innymi narzędzia dla modów, które umożliwią łatwiejsze monitorowanie i usuwanie wątków z komentarzami. Mowa tutaj chociażby o blokowaniu spamujących jegomościów i pozbywaniu się napisanych przez nich treści. Co ciekawe, w przypadku wątków, które są poświęcone sportowi, otrzymamy możliwość tworzenia postów z tablicami wyników na żywo. Tak przynajmniej wynika ze słów rzeczniczki Courtney Geesey-Dorr.  

Jak wspomniałem wyżej, producenci stale wspierają swoją społecznościową platformę. W 2022 roku Reddit ogłosił Platformę Deweloperską, która miała umożliwić łatwiejsze hostowanie i rozwijanie określonych elementów, takich jak aplikacje, boty czy narzędzia do modowania. W tym samym czasie serwis otworzył listę oczekujących dla zainteresowanych programistów.  

Mimo że Platforma nadal jest w fazie zamkniętej wersji beta, Geesey-Dorr twierdzi, że “garstka” moderatorów i twórców botów stworzyła już narzędzia moderacyjne, które są testowane w wybranych społecznościach. Niestety, ale rzeczniczka nie podała daty ogólnej dostępności programistycznej platformy.  

reddit

Warto tutaj podkreślić to, że beta testy narzędzi “umożliwią skatalogowanie wyciągniętych wniosków, przetestują różne sposoby używania i wprowadzania dodatków oraz wypróbują stabilność platformy, gdy zostanie wystawiona ona na działalność nowych narzędzi.”. Ostateczną wizją firmy jest natomiast to, żeby dodatki stały się dostępne dla wszystkich użytkowników Reddita. 

Rzecznika mówi, że dodatek w postaci tablicy wyników będzie dostępny najpierw w “społecznościach lig piłkarskich”. Z jej słów wynika również to, iż Reddit prowadzi rozmowy z dodatkową “garstką” innych subredditów. Również ciekawie zapowiadają się kolejne dodatki, takie jak odmiana ankiet i posty z licznikiem czasu, które wedłgu Geesey-Dorr pojawią się prawdopodobnie w formie testów w ciągu najbliższych kilku miesięcy.  Nareszcie jakaś wzmianka o dacie!

Warto wspomnieć o tym, że Reddit nie zawsze podejmuje dobre decyzje w kwestii rozwoju własnej platformy. Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o niebywałym strajku, który był wyrazem sprzeciwu społeczności względem pewnym zmian. Więcej o tym nietypowym wydarzeniu tutaj. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć o innych nowościach, które pojawiły się na platformie, zapraszam do sprawdzenia tego linku.