Spory zawód spotkał wszystkich, którzy czekali na zremasterowaną wersję Red Dead Redemption. Rockstar właśnie ogłosił, że gra powróci, w wersji na… PS4 i Nintendo Switch.

W zeszłym tygodniu przytoczyłem dla Was plotki z Twittera (pozwolicie, że będę używał tej formy, bo wciąż nie do końca wiemy, jak mówić o portalu X), mówiące o prawdopodobnym powrocie gry Red Dead Redemption w zremasterowanej wersji. Takie głosy pojawiały się już po premierze dwójki, bo sporo lokalizacji z jedynki zagościła w dwójce, więc część roboty była zrobiona.

//dzisiaj na dailyweb

Red Dead Redemption – z dużej chmury mały deszcz

Niestety to, co ogłosił dziś Rockstar nie jest tym, na co czekały miliony graczy na całym świecie. Zamiast pełnoprawnego remaster otrzymamy tylko prosty port i to stworzony nie z myślą o najnowszych konsolach. Odświeżony Red Dead Redemption pojawi się bowiem na konsolach Nintendo Switch i Play Station… 4! Tak, nie pomyliłem się – Rockstar odświeża 13-letnią grę z myślą o 10-letnich konsolach. Co więcej, nie możemy liczyć na, chociażby poprawę tekstur, czy dostosowanie gier do możliwości PS4, nie mówiąc już o PS4 Pro. Jeśli chodzi o potencjalne odświeżenie gry na konsole nowej generacji, wygląda na to, że nigdy ono nie powstanie. Rockstar odłożył bowiem projekt na półkę po klęsce związanej z niską wydajnością remake’u GTA Trilogy, który był absolutną porażką. 

Red Dead Redemption – o grze

Red Dead Redemption to przygodowa gra akcji osadzona w realiach Dzikiego Zachodu, wyprodukowana przez Rockstar San Diego i wydana przez Rockstar Games. Gra została wydana 18 maja 2010 roku na platformy Xbox 360 oraz PlayStation 3. Jest to sequel wydanej w 2004 roku gry Red Dead Revolver i jednocześnie pierwsza gra z serii, którą zamyka świetnie oceniana Red Dead Redemption 2. Akcja gry toczy się natomiast po Red Dead Redemption 2. W edycji gra roku, RDR został poszerzony o dodatek fabularny Undead Nightmare. 

Undead Nightmare

Red Dead Redemption – data premiery i cena

Gdy zdążyliście uznać, że Rockstar kpi sobie z miłośników serii, to poczekajcie na jeszcze jedną informację. Port Red Dead Redemption na PS 4 i Switcha kosztować ma… 49,99 dolarów.  To zaledwie 10 dolców mniej niż 13 lat temu, przy premierze gry. To już nie jest żart, to splunięcie w twarz wszystkim, którzy na tę grę czekali. Dobrze jedynie, że do gry dodano dodatek fabularny Undead Nightmare, w którym walczymy z hordami zombie, bo w porcie nie możemy liczyć na znany z oryginału tryb online. Cyfrowa edycja gry ukaże się 17 sierpnia 2023, a datę premiery wersji pudełkowej wyznaczono na 13 października 2023. Mam wrażenie, że tak odległa data wydania pudełka, ma pozwolić na oszacowanie przez Rockstara, czy w ogóle ktoś się na nie skusi. 

Baldur’s Gate 3: to moja gra roku! Pierwsze wrażenia

Jestem, podobnie jak wielu Internautów i miłośników serii, bardzo zawiedziony tym jak zostaliśmy potraktowani przez Rockstara. Po latach oczekiwań na remaster będziemy musieli zadowolić się prostym portem. Nie wróżę powrotowi RDR wielkiego sukcesu, mimo dodania kilku języków, w tym polskiego, ale sam… pewnie kupię tę grę, bo nie miałem okazji zagrać w oryginał. Mam tylko nadzieję, że moja przygoda z portem Red Dead Redemption nie zakończy się tak, jak miało to miejsce z GTA San Andreas, które mimo sporego sentymentu porzuciłem po kilku minutach gry. A Wy co sądzicie o powrocie RDR? Rockstar splunął Wam w twarz czy pada deszcz?