Realme GT5 zbliża się wielkimi krokami. Im bliżej do premiery, tym więcej szczegółów znamy. Nic nowego. Tym razem padła informacja o funkcji, jakiej nigdy dotąd żaden smartfon nie miał.

Realme GT5 będzie miał premierę w Chinach już niebawem, bo 28 sierpnia 2023 roku.  Przecieki mówią o tym, że telefon będzie wyposażony w ekran OLED o przekątnej 6,74 cala, rozdzielczości 1.5K i z odświeżaniu obrazu 144 Hz. W specyfikacji znajdzie się miejsce dla trzech aparatów: 50 Mpix, 8 Mpix i 2 Mpix. W jednej z wersji – smartfon ma też otrzymać akumulator 4600 mAh z ładowaniem 240 W. Telefon będzie wyposażony w dodatkowy procesor Pixelworks X7 oraz 24 GB RAM i 1 TB pamięci masowej. Bardzo porządne dane techniczne! To jednak nie wszystko. Najlepsze przed nami. Realme GT5 będzie pierwszym smartfonem na świecie, posiadającym szczególną funkcję, pozwalającą na modyfikacje procesora.

//dzisiaj na dailyweb

Realme GT5 zostanie zapamiętany jako pierwszy smartfon z overclockingiem

Realme GT5
Zmiana prędkości zegara na procesorze będzie banalnie proste / fot. Weibo


Realme GT5 to oficjalnie – pierwszy smartfon na rynku, który będzie posiadał możliwość zmiany prędkość zegara procesora. Wiadomym jest – jeśli chodzi o komputery, że nie jest to żadna nowość, a wręcz oczywista oczywistość, natomiast w świecie smartfonów to nowa, niespotykana wcześniej funkcja. Nieoficjalnie mówi się o specjalistach, którzy domowymi sposobami i za pomocą dodatkowych narzędzi są w stanie pozmieniać wiele i podkręcić wiele rzeczy. Teraz jednak będzie to możliwe dla wszystkich użytkowników Realme GT5 i to bez specjalnej wiedzy technicznej.

Na powyższym zdjęciu, udostępnionym w sieci przez  Weibo widać, jakie będzie to proste i intuicyjne. Dostaniemy możliwość wyboru prędkości zegara. Nie wiadomo, czy doświadczeni użytkownicy otrzymają szansę na ręczną kalibrację, ale dla osób nieznających dobrze meandrów podkręcania procesora, będzie to świetna opcja.

realme GT5
Tak będzie wyglądał realme GT5 / fot.Shobaba

Realme GT5 zadebiutuje na rynku pod koniec sierpnia 2023 roku

Użytkownik będzie mógł na przykład samodzielnie wybrać, czy rdzenie CPU w Snapdragonie 8 Gen 2 będą pracować z taktowaniem 3,2 GHz, czy też z niższym, nawet do 2,5 GHz. Pytanie tylko jak będzie to finalnie działać?

Xiaomi 14 Pro z łącznością satelitarną? Toż to może być tytan specyfikacji

Należy ufać, że realme zadbało o sprawne działanie tej opcji, które nie spowoduje np. przegrzania podzespołów. Ja jestem zaintrygowany. Od dawna się mówi, że smartfon jest małym, przenośnym komputerem. Podkręcanie zegarów na procesorze wnosi te urządzenia o poziom wyżej. Jeśli się sprawdzi, możemy oczekiwać kolejnych wzmianek w specyfikacjach kolejnych modeli – nie tylko od realme.