Na rynku pojawiła się kolejna moto. Tym razem moto g22. Zbliżony jest do jednego z modeli producenta z końca zeszłego roku. Jedyne różnice to lepszy procesor, oraz system. Ten telefon wchodzi na rynek z nowym Androidem 12, co powinno już być standardem na ten moment.

moto g22 – specyfikacja

Zacznijmy od ekranu. Nie jest to nic specjalnego. 6.5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD+. Ale nie zabrakło odświeżania 90Hz. Chociaż sama rozdzielczość wydaję się według mnie za niska. Wybrałbym ja ekran FHD+ zamiast wyższego odświeżenia, ale widać co brzmi lepiej w przekazie marketingowym.

Za działanie tego telefonu odpowiedzialny jest procesor MediaTek Helio G37. Sparowano to z 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci wbudowanej. Jest dostępna tylko jedna opcja. Ale jeśli użytkownikowi zabraknie pamięci, to jest opcja rozszerzenia jej dzięki karcie pamięci microSD.

R E K L A M A

W kwestii baterii, moto g22 posiada akumulator o pojemności 5000 mAh. Telefon wspiera szybkie 15W ładowanie. Ale co ciekawe, to dołączona ładowarka w zestawie ma moc jedynie 10W.

Jeśli chodzi o aparaty, to są cztery z tyłu oraz jeden z przodu. Główny 50MP aparat o świetle f/1.8, drugi to 8MP szeroki kąt o polu widzenia 118 stopni oraz światłem f/2.2. Dwa pozostałe to 2MP aparaty do macro oraz wyłapywania głębi.

Przedni ma 16MP oraz światło f/2.0. Maksymalna rozdzielczość wideo to 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Przedni aparat może być wykorzystany do odblokowania twarzą, ale zdecydowanie lepszą opcją będzie czytnik linii papilarnych.

Moto g22 obsługuje WiFi 5, Bluetooth 5.0, posiada NFC, ale nie obsługuje sieci 5G. To chyba lepiej, bo inaczej telefon byłby droższy,a to raczej nie jest priorytet przy wyborze telefonu w tym przedziale cenowym.

moto g22 – dostępność

Telefon będzie można zakupić w jedynej dostępnej konfiguracji 4/64 pod koniec marca 2022 roku. Będzie dostępny w sklepie producenta, Plusie oraz w RTV Euro AGD, Media Expert, Komputronik oraz Neonet. Rekomendowana cena to 799,00 złotych.