realme, które już posiada wiele modeli z kategorii „najbardziej opłacalny”, nie zatrzymuje się i chce jeszcze bardziej pozamiatać oferując w standardowym realme 9 4G genialną matrycę Samsung HM6.

Na rynku mamy już dostępne genialne modele realme z serii 9 – są nimi Pro oraz Pro+. Jak łatwo zauważyć brakuje w tym zestawieniu podstawowego modelu realme 9, który byłby następcą realme 8, czyli modelu skierowanego do mniej zamożnych klientów. realme nie zapomniało o tym modelu, a przygotowuje dla niego odrębną premierę, na którą warto czekać.

realme 9 4G – co wiemy?

Nadchodzący smartfon w przystępnej cenie od realme będzie wyposażony w matrycę 108Mpx od Samsunga o oznaczeniu HM6. Są to potwierdzone informacje. Będzie to pierwszy smartfon wyposażony w tą matrycę, która będzie znaczącym skokiem jakościowym względem poprzednika, który oferował 64Mpx. Samsung HM6 oferuje bowiem 108Mpx z rozwiązaniem NonaPixel, który łączy ze sobą aż 9 pikseli w celu zoptymalizowania ujęć w ciemnych pomieszczeniach. Jeżeli jednak nie będzie to wam potrzebne, bo światła będzie nadto, będziecie mogli wykonać nijako zbliżenie optyczne, rejestrując bezpośrednią informację z każdego piksela. Takie rozwiązanie to genialne rozwiązanie w modelach, które muszą być mocno skrojone pod dany przedział cenowy.

R E K L A M A

realme 9 4g 1

Poza matrycą wiadomo z dużym prawdopodobieństwem, jak będzie wyglądała pozostała specyfikacja. Ekran zostanie wykonany w technologii S-AMOLED z 90Hz odświeżania i rozdzielczością FullHD+. Jego rozmiar będzie zbliżony do tego z realme 8, ale nie ma co do tego pewności. Bateria to klasyczne 5000mAh z ładowaniem 33W, a zestaw pamięciowy powinien zadowolić większość potencjalnych klientów – 6 +128GB.

realme 9 4g 2

Poza główną matrycą 108MPx realme 9 będzie oferował również 2 dodatkowe, którymi będzie aparat szerokokątny oraz ten do pomiaru głębi. Z frontu znajdzie się klasyczne 16Mpx.

realme 9 4G premiera

Premiera realme 9 4G odbędzie się jeszcze w kwietniu, zatem już wkrótce poznamy procesor oraz resztę detali ze specyfikacji. Mimo kilku niewiadomych już teraz wiadomo, że to będzie jedna z najlepszych propozycji w niskim budżecie. Jest zatem na co czekać.