SentiCharts to nowa usługa polskiego SentiOne, która analizuje wzmianki w sieci i na ich bazie buduje ranking najpopularniejszych marek. Śledzenie zmian w zainteresowaniu poszczególnymi firmami jest teraz bajecznie proste, ale to nie wszystko. Usługa może dać nam solidny argument w sporach o to, który system jest lepszy, który ketchup lepiej smakuje oraz którym autem warto jeździć.

Ponad 1000 marek z 12 kategorii ocenianych na bazie 150 mln wzmianek – wszystko aktualizowane co 24 godziny. Jak wyjaśniają sami Twórcy:

SentiCharts wyróżnia 100 marek, które najlepiej radzą sobie w mediach społecznościowych. Marki są klasyfikowane przy użyciu naszej autorskiej metryki Social Index, która bierze pod uwagę liczbę wzmianek, a także uwzględnia ich emocjonalny sentyment. Zestawienie jest odświeżane co 24 godziny.

ranking najpopularniejszych marek

Polski ranking najpopularniejszych marek – SentiCharts nie kosztuje ani grosza

Analiza danych to skomplikowana sprawa, ale sztuczna inteligencja, albo jak kto woli – napisane algorytmy dają nam pomocną dłoń. Dzięki temu operacje na dużych zbiorach informacji rozsianych po sieci staje się prosta. Grunt to zaprezentować potrzebne dane w wygodny dla osoby ich poszukującej formie. Taką właśnie zapewnia SentiCharts od naszego polskiego SentiOne.

ranking najpopularniejszych marek

Nie jestem typem człowieka, który nie może żyć bez tego typu zestawień, ale czuję, że narzędzie może sprawdzić się w pracy wielu internautów. W moim konkretnym przypadku będę miał okazję porównać realne zainteresowanie konkretną marką w oparciu o to, co pisze się o niej w sieci. Usługodawca analizuje wzmianki ze serwisów informacyjnych, blogów, mediów społecznościowych oraz forów. Efekt końcowy to przejrzysty, dostępny za darmo ranking najpopularniejszych marek w Polsce.

Podoba mi się to, że będę w stanie śledzić reakcje konsumentów na premierę np. nowych smartfonów Samsunga czy to, czy nowa funkcja TikToka wywołała w sieci wysoką liczbę dyskusji. W chwili popełniania tego tekstu ranking wyglądał tak:

Stwórz prosto sklep internetowy. Pomoże Ci w tym _Stores