Współczesne urządzenia rejestrujące zapewniają dostęp do rozbudowanej funkcjonalności, posiadają wysokie parametry techniczne oraz cechują się coraz mniejszymi gabarytami. Co ciekawe, dotyczy to także najprostszych modeli na rynku, takich jak kasa fiskalna Novitus Link Online. A co konkretnie zaoferuje przedsiębiorcy niepozorne urządzenie od polskiego producenta?

Tradycyjne rozwiązania sprzedażowe, które nadal są w cenie

W czasach urządzeń posiadających panel dotykowy, z których korzystamy na co dzień, kasę fiskalną z mechaniczną klawiaturą można już uznać za tradycyjną technologię sprzedaży. Na przykładzie Novitus Link Online widać jednak, że takie rozwiązania nadal są w cenie, gdyż wciąż mogą zaoferować przedsiębiorcy przyjazną obsługę oraz dostęp do wielu praktycznych funkcji. Wystarczy wspomnieć, że kasa fiskalna polskiej marki zapewnia np. zaprogramowanie 16 skrótów klawiszowych. Na czym konkretnie to polega?

R E K L A M A

Przyciski funkcyjne na klawiaturze modelu Link Online można zdefiniować w taki sposób, aby pozwalały na szybkie wywoływanie wybranych elementów asortymentu. Zazwyczaj będą to najpopularniejsze produkty lub usługi w ofercie danego przedsiębiorstwa. W praktyce więc ich przypisanie do konkretnych klawiszy przyspiesza codzienną obsługę klientów. Co więcej, omawiane przyciski można wykorzystywać jako skróty do często używanych funkcji, np. do wykonania raportu dobowego. A to z kolei sprawia, że użytkownik Novitus Link Online nie musi za każdym razem szukać takiej opcji w menu urządzenia. Wystarczy wtedy dosłownie jedno kliknięcie.

Kasa fiskalna online na przykładzie urządzenia Novitus

Przy okazji omawiania Novitus Link Online warto też wspomnieć, że mowa o technologii zgodnej z wymogami systemu fiskalizacji online. Ten model zapewnia więc m.in. współpracę z różnymi terminalami płatniczymi oraz zautomatyzowane przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. A obydwa rozwiązania są bardzo ważne z punktu widzenia przedsiębiorcy, który zdecyduje się na wdrożenie Novitus Link Online.

Po pierwsze, to urządzenie zapewnia zgodną z przepisami integrację z terminalem do kart – w oparciu o protokół ECR-EFT. A takim wymogiem przedsiębiorcy stosujący kasy fiskalne online i wspomniane instrumenty płatnicze zostaną objęci już od 1 lipca 2022 roku. Po drugie, Novitus Link Online oferuje wybór sposobu przekazywania danych do Centralnego Repozytorium Kas. W zależności od wybranej konfiguracji, urządzenie może łączyć się z CRK przez port LAN (Ethernet), moduł Wi-Fi lub modem GSM. Innymi słowy, wariant technologiczny kasy Novitus da się dostosować do łącza internetowego, które jest wykorzystywane w firmie (w wersji Wi-Fi albo LAN). Natomiast urządzenie z modemem GSM i kartą SIM będzie w pełni niezależnym rozwiązaniem technologicznym.

Link Online – co jeszcze mówi specyfikacja tego modelu?

Novitus Link Online jest bez wątpienia kompaktową kasą fiskalną, ale nie oznacza to wcale, że urządzenie polskiego producenta nie oferuje wysokich parametrów technicznych. Potwierdza to m.in. baza PLU tego modelu, w której można zaprogramować nawet 20 000 produktów lub usług. A warto też podkreślić, że wszystkie pozycje towarowe, zapisane w pamięci urządzenia, da się dodatkowo podzielić na maksymalnie 100 kategorii. W rezultacie, ta prosta w obsłudze, niewielka kasa fiskalna sprawdzi się również w działalnościach gospodarczych z rozbudowanym, zróżnicowanym asortymentem.

Ponadto, model Link Online może współpracować nie tylko z terminalem płatniczym, ale także z czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, szufladą kasjerską, drukarką zamówień oraz firmowym komputerem (np. z terminalem komputerowym typu POS). Kasa fiskalna od Novitus poradzi sobie więc nawet w większym systemie dla firmy, który składa się z wielu rozwiązań sprzedażowych.


Posłuchaj nas!