Jeszcze w tym miesiącu Xiaomi zaprezentuje smartfonowe nowości serii Redmi Note 12. Okazuje się, że znajdą się w nich iście flagowe rozwiązania, których obecności nie spodziewałbym się w tej półce cenowej.

Każda kolejna generacja Redmi Note skupiała się na urządzeniach średniopółkowych. Atrakcyjnie wizualne smartfony oferowały charakterystyczne dla swojego segmentu funkcje. Niektóre urządzenia były ciekawsze od innych i znacznie lepiej wyposażone. Nie było jednak mowy o rozwiązaniach, których obecności spodziewamy się zazwyczaj po wyższej półce cenowej. Z Redmi Note 12 może być jednak inaczej.

Redmi Note 12

Redmi Note 12: Ładowanie 210 W, MediaTek Dimensity 1080 i aparat 200 MP

Według informacji, która zagościła w chińskim serwisie Weibo, Xiaomi zaprezentuje nowe smartfony serii Redmi Note 12 jeszcze w tym miesiącu. Najpewniej w grę wchodzą modele Redmi Note 12, Redmi Note 12 Pro oraz Redmi Note 12 Pro+. Pierwszy otrzyma ładowanie mocą 67 W, drugi – 120 W, ale prawdziwą petardą może okazać się wariant najwyższy. Model z dopiskiem Pro+ obsłuży bowiem ładowanie mocą 210 W. To nie koniec dobrych wiadomości.

R E K L A M A

W modelach Pro zagości układ MediaTek Dimensity 1080, który został niedawno zaprezentowany. To wydajna jednostka, która przewyższa możliwościami chipset MediaTek Dimensity 920, który znajdziemy w bazowym wariancie smartfona. Nie zabraknie tu również ekranów AMOLED oraz czegoś, czego się nie spodziewałem. Najwyższy przedstawiciel serii będzie korzystać z jednostki fotograficznej o rozdzielczości 200 MP. Jak nietrudno zgadnąć, chodzi o Samsung ISOCELL HP1.

Xiaomi 12T Pro: recenzja kompletnego smartfona z aparatem 200 MP i ładowaniem 120 W – czy może być lepiej?