Sony PlayStation Plus to usługa, która od dawna cieszy się gigantyczną popularnością. Wszystko oczywiście za sprawą bardzo bogatej oferty, jaka co miesiąc trafia do abonentów PS Plus.

Są to tytuły często głośne, często popularne, ale na pewno takie, które dodaje do swojego profilu rzesza graczy. Teraz jednak czas na zmiany, bo Sony poinformowało właśnie, że 22 czerwca 2022 do Polski wejdzie zupełnie odświeżona usługa PlayStation Plus.

Nowe PlayStation Plus w Polsce

W ofercie znajdą się trzy poziomy subskrypcji: PlayStation Plus Essential, PlayStation Plus Extra i PlayStation Plus Premium (wraz z możliwością strumieniowania gier z poprzedniej generacji konsol).

playstation plus

Jak to będzie wyglądać w rzeczywistości?

W ofercie znajdziemy trzy różne plany, które będziemy mogli wybrać. Każdy z nich dostarczy całkiem pokaźną listę gier, od tych klasycznych do najnowszych. Standardowo, jak to było do tej pory, gracze będą mieli możliwość płatności miesięcznej, kwartalnej, albo rocznej. Oczywiście ta ostatnia opcja jest najbardziej opłacalna.

  • PlayStation Plus Essential:

Dostęp do podstawowych funkcji, takich jak wieloosobowa gra online, możliwość pobrania co miesiąc dwóch gier na PS4 i jednej gry na PS5, wyjątkowe zniżki i inne atrakcje.
Cena: 1 miesiąc 37,00 PLN | 3 miesiące 100,00 PLN | 12 miesięcy 240,00 PLN

  • PlayStation Plus Extra

Dostęp do katalogu gier z setkami tytułów do pobrania na PS4 i PS5.
Cena: 1 miesiąc 58,00 PLN | 3 miesiące 165,00 PLN | 12 miesięcy 400,00 PLN

  • PlayStation Plus Premium

Dostęp do ograniczonych czasowo wersji próbnych gier, gier PlayStation z katalogu klasyki i transmisji strumieniowej w chmurze[1], która umożliwia grę w setki tytułów z każdego katalogu, nie czekając na ich pobranie.
Cena: 1 miesiąc 70,00 PLN | 3 miesiące 200,00 PLN | 12 miesięcy 480,00 PLN

Wyciekła oferta PS Plus na maj – na liście FIFA 22

Samo wejście nowego PlayStation Plus do Polski będzie dość mocne, bo na dzień dobry planowane jest dodanie do oferty takich tytułów, jak: Death StrandingGod of WarMarvel’s Spider-ManMarvel’s Spider-Man: Miles MoralesMortal Kombat 11 i Returnal.

Czy tym sposobem PlayStation będzie bardziej konkurencyjne dla usługi Microsoftu, czyli Game Pass? Trudno przewidzieć to już teraz, ale na pewno rywalizacja będzie dość ciekawa.