Co powinieneś wiedzieć na temat dniu debiutu Baldur’s Gate 3? Jest całkiem sporo informacji do przetworzenia, biorąc pod uwagę rady Larian Studios. Niektóre z nich dotyczą bezproblemowej instalacji, więc temat wydaje się ważny.

Nie możecie doczekać się Baldur’s Gate 3? Wcale się nie dziwię. Mówimy tu o jednej z najważniejszych premier tego roku, która przez blisko 3 lata znajdowała się we wczesnym dostępie. Najbardziej niecierpliwi gracze mogli wykorzystać ten czas na zebranie własnej drużyny do przemierzania Zapomnianych Krain. Był to zaledwie przedsmak tego, co zaoferuje pełna wersja.

//dzisiaj na dailyweb

Miałem okazję pisać na łamach naszego serwisu chociażby o nowym interfejsie i szczegółach dotyczących relacji bohaterów. Pojawił się także wątek aktów miłosnych, podczas których na planie znajdowali się profesjonaliści. A to wciąż nie wszystko! Jutro nareszcie poznamy ostateczne wybory ras oraz klas postaci, wiele nowych ulepszeń, resztę historii gry i całą mapę. Są też złe wieści. Niektórzy mogą natknąć się na problemy podczas instalacji.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Premiera Baldur’s Gate 3  

Powiem to wprost, nie pobierzemy przedpremierowo pełnej wersji gry. W naszym przypadku będzie to możliwe dopiero jutro o godzinie 17:00, gdy oficjalnie zadebiutuje w naszej strefie czasowej. Dlaczego to takie istotne? Wrota Baldura są ogromne nie tylko ze względu na wielki świat i rozbudowaną rozgrywkę, lecz także rozmiar plików. Do ściągnięcia czeka ok. 122 GB. W tej chwili większość graczy złapie się za głowę, jeśli do dyspozycji mają niestabilne połączenie internetowe. 

baldur's gate 3

Larian Studios zabrało głos w tej sprawie, żeby wyjaśnić zaistniały problem. Sposób, w jaki Steam obsługuje wcześniejszy dostęp, nie jest kompatybilny z tak dużą aktualizacją gry. Platforma Gabena nie obsługuje także pobierania przedpremierowego early accessu, ponieważ przełączenie na pełną wersję zepsułoby grę osobom, które grają w nią obecnie. Także należy uzbroić się w cierpliwość i liczyć na prędkość swojego internetu jutro.  

Twórcy ostrzegają przed problemami 

Kolejną kłopotliwą kwestią jest sam proces instalacji. Twórcy zachęcają graczy z istniejącymi zapisami gry we wczesnym dostępie do uruchomienia produkcji przed 3 sierpnia i usunięcia wszystkich zapisanych plików, żeby uniknąć niezamierzonych problemów. Warto skasować także wszelkie modyfikacje. Gracze powinni upewnić się, że nie zostaną one pobrane automatycznie.  

Od razu uprzedzam o braku możliwości wykorzystania zapisanych wcześniej gier. Szef studia wyraźnie zaznaczył, że wydanie gry 1.0 będzie jak ponowna instalacja. Na szczęście dotyczy to tylko graczy, którzy mieli okazję doświadczyć erpega przed oficjalną premierą. Osoby pobierające grę po raz pierwszy dopiero na dzień debiutu nie powinny mieć jakichkolwiek problemów. 

baldur's gate 3

Dobra wiadomość dotyczy zgodności zapisu pomiędzy platformami. Oznacza to możliwość kontynuacji historii z blaszaków na chociażby konsoli PlayStation 5 we wrześniu. Niezależnie od wybranego sprzętu istnieje możliwość zapisywania swoich poczynań w chmurze za pośrednictwem konta Larian. Przynajmniej w tej kwestii obyło się bez dodatkowych utrudnień. Prawie zapomniałbym, na Steam Decku też pogramy już w dniu premiery.  

Baldur’s Gate 3 zachęca na wiele sposobów 

Z okazji premiery deweloperzy dwoją się i troją, żeby zareklamować swój projekt w różnych miejscach. Jednym z nich jest środowisko streamerskie, ponieważ Baldur’s Gate 3 zapewnia pewną interaktywność dla widzów z Twitcha. Oferuje także kilka opcji dla streamerów, dzięki którym produkcja nada się na transmisje.  

Publiczność zyska na oglądaniu strumyków swoich ulubionych twórców ze względu na ekskluzywne łupy. Wystarczy spędzić dwie godziny na transmisji od 3 do 17 sierpnia, aby zdobyć zestaw odzieży obozowej. Strój nawiązuje do platformy streamingowej fioletowym kolorem. Bajer jak najbardziej fajny dla entuzjastów dodatkowych skórek. Mnie takie przedmioty nie kręcą, więc dwie godziny spędzę w grze.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Na koniec zostawiłem nieco przestarzałą ciekawostkę na temat aktorów głosowych. W zeszłym tygodniu usłyszeliśmy w roli jednego ze złoczyńców utalentowaną Maggie Robertson. Być może nazwisko nie mówi zbyt wiele, ale wampirzyca z Resident Evil już tak. Co ciekawe, widziałem także wzmiankę o głosie Geralta. Nie jestem jednak w stanie napisać, jaką rolę otrzymał Doug Cockle w opowieści Baldur’s Gate 3.  

To wszystko zapowiada się tak cudownie, prawda? Chciałbym wskoczyć do Zapomnianych Krain już teraz, ponieważ z każdą kolejną wiadomością na temat gry moja cierpliwość jest wystawiona na próbę. Na szczęście premiera na blaszkach już jutro. Pora zbierać drużynę.