Wytrwale oko zauważy kilka zmian, ale to i tak dalej kwestia kosmetyczna. Przywitajcie nowy wygląd strony logowania do konta Google.

W ostatnich tygodniach część z Was z pewnością zauważyła dość tajemniczy komunikat na stronach logowania do konta Google, o nadchodzących zmianach. Google informowało, że strona logowania zmieni się, by przygotować swoich użytkowników na zmiany. Bardzo ważny ruch, by nie powodować zmieszania, konsternacji czy podejrzeń o jakikolwiek phishing. Dzisiaj u części użytkowników zmiana została zaimplementowana, a Ci zobaczyli jej odświeżony widok.

google logowanie
Stary widok logowania z komuikatem o nadchodzącej zmianie

Nowa strona logowania od Google to tylko kosmetyka

Nie ma rewolucji, a jest ewolucja. U pierwszych użytkowników pojawiły się zmiany, które nie wnoszą wiele. Otóż przede wszystkim zmienia się delikatnie układ elementów. W dużym skrócie wszystko to, co znajdowało się nad formularzem, zostało przesunięte do lewej strony. Jak zresztą na obrazku poniżej.

google sign inui.jpg
Nowe okno logowania do konta Google

Zmiana związana jest, jak tłumaczy Google, z lepszym dopasowaniem do różnej rozdzielczości ekranów.

Nowa strona logowania ma elastyczny układ, który działa lepiej na różnych ekranach – także dużych i szerokich. Strona dopasowuje się do rozmiaru ekranu.

Sam sposób logowania pozostaje bez żadnych zmian. Zmiana interfejsu rozpoczęła się 21 lutego i potrwa przynajmniej do 4 marca. Co istotne, użytkownicy nie mogą jej wywołać sami, a muszą cierpliwie czekać na swoją kolej. Google za to podpowiada, że stare okno logowania pojawiać się będzie w tym czasie na pewno na starszych wersjach Chrome.

Inne ciekawe nowości od Google

To mało istotna zmiana, ale płyną dużo ciekawsze informacje z obozu Google, chociażby testy nowej funkcji, która pozwoli zadzwonić na infolinie i czekać na konsultanta za Ciebie.

Nowa funkcja jest dużo bardziej zaawansowana. Gdy wygooglujemy jakąś firmę, można poprosić Google, o to by zadzwoniło do niej w naszym imieniu. W tym celu podajemy cel rozmowy. Google wykona za nas połączenie i poczeka na zgłoszenie się konsultanta. Co więcej, można w trakcie tego procesu wrócić do normalnego korzystania z urządzenia. O postępie (jak przybliżony czas rozmowy) będziemy informowani za pośrednictwem powiadomienia SMS. 

Więcej informacji w naszym artykule.