Pod koniec zeszłego roku pojawiły się nowe informacje dotyczące smart zegarka od Google. Pixel Watch miałby pojawić się na rynku w tym roku.

Wyciekły rzekome tarcze, które miałyby się na nim pojawić oraz pojawiły się informacje dotyczące procesora, który miałby napędzać ten zegarek. A teraz pojawiły się kolejne przecieki, które mogą wskazywać kiedy można się spodziewać premiery zegarka od Google.

Pixel Watch i nieco specyfikacji

Jak informuje Max Weinbach, w systemie u jednego z operatorów widać nowe, niewydane jeszcze produkty od Google. W systemie są widoczne pod nazwami “rohan” czyli Pixel Watch, oraz “bluejay”, czyli Pixel 6a. Obie nazwy w tym momencie nie są zbytnią tajemnicą, jako że były wspominane już wcześniej.

R E K L A M A
Pixel Watch
Możliwy wygląd Pixel Watcha (Źródło: FPT)

Pixel Watch według systemu operatora będzie sprzedawany w trzech kolorach. Będzie to siwy, czarny oraz złoty. Zegarki dopasowują się do dostępnych telefonów od Google. A przynajmniej do wersji Pro, gdyż są one dostępne w identycznych kolorach.

Ale nie jest to zaskoczenia, jako że Fitbit oferuje zegarek Sense w kolorze srebrnym, grafitowym oraz złotym, a Versa 3 ma dodatkowo model w kolorze czarnym. Samsung sprzedaje swojego Watch’a 4 w trzech kolorach – czarny, srebrny oraz zielony.

Apple w tej kwestii ma większą różnorodność kolorów w swoich smart zegarkach. Series 7 jest sprzedawana w kolorze granatowym, niebieskim, czerwonym, srebrnym, zielonym, złotym, grafitowym oraz czerwonym.

Ale Google chyba nie goni dużej opcji wyboru kolorów. Zakładam, że raczej stawiają na mniejszą ilość opcji, ale są to kolory, które powinny być dość uniwersalne.

Dodatkową informacją, która pojawiła się w systemie jest pamięć wbudowana, którą będzie posiadał. Obecnie zegarkiem z Wear OS, który ma najwięcej pamięci jest Galaxy Watch 4, który oferuje 16GB.

Tymczasem Pixel Watch miałby mieć 32GB pamięci wbudowanej. Google nie ogranicza się jak widać. Może być ona przydatna dla użytkowników, którzy planują pobierać muzykę do offiline. Co ciekawe, to możliwość pojawienia się opcji z LTE zegarka od Google jako, że ten operator jest nie sprzedawał zegarka tylko z WiFi.

Jeśli chodzi o Pixela 6a, to miałby być dostępny w trzech kolorach – czarnym, białym, oraz zielonym. Zbliżone kolory do zwykłego Pixela 6. Co ważne, to ilość pamięci wbudowanej. Model 6a wpasuje się w poprzedników. Powinien być oferowany z 128GB pamięci. Obecnie nie pozostaje nic innego, jak wypatrywanie nowych wiadomości na temat tych urządzeń.