Pixel 8 Pro to kolejny smartfon od Google, który ma zadebiutować w tym roku. Jeden z użytkowników serwisu Reddit udostępnił zdjęcia, na których ujawniono wygląd smartfona z przodu i tyłu. W przecieku ujęto również produktowe dane o specyfikacji technicznej.

Wyciek Pixel 8 Pro pochodzi prawdopodobnie od osoby związanej z Google. Zdjęcia, udostępnione na Reddicie świadczą o egzemplarzu testowym. Zdecydowanie – użytkownik nie powinien publikować takich danych, ale dzięki uprzejmości osoby testującej nowego smartfona mamy niemal oficjalną informację odnośnie danych. Pod warunkiem, że finalny produkt się nie zmieni, ale raczej tak się nie stanie.

Pixel 8 Pro

Pixel 8 Pro – wyciek na reddicie. Znamy oficjalną specyfikację

Pixel 8 Pro charakteryzuje się – podobnie jak Pixel 7 – zaokrągloną konstrukcją oraz podobną wyspą z obiektywami. Obok naklejki z napisem „Tylko do testów/oceny” widnieją cenne informacje. Przedni ekran pokazuje tryb Fastboot, wskazujący 12 GB pamięci Samsung LPDDR5 DRAM, 128 GB pamięci oraz nazwę kodową „husky”. Z przodu – z kolei – można zobaczyć napis Zuma – B1, który może być nazwą nowego układu Google Tensor G3, zastępujący poprzedni – Google Tensor G2.

Z wcześniej ujawnionych informacji wiemy, że Pixel 8 Pro ma mieć bardziej wydajny układ kamer, z 50-megapikselowym, głównym aparatem Samsunga, który zapewnia o 50 procent więcej światła. Ma być wspomagany ultraszerokokątnym obiektywem 64 MP z matrycą Sony IMX787  i teleobiektywem z sensorem 48 MP. Z przodu natomiast – ma pojawić się kamerka 11 MP. Dostaniemy też płaski wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7-cala, co ma być zmianą w stosunku do Pixela 7, gdzie ekran miał zakrzywione krawędzie. Ponadto, smartfon będzie cechować akumulator 5000 mAh i maksymalną prędkość ładowania baterii 23 W do 27 W.

Pixel 8 Pro

Pixel 8 Pro ma zadebiutować w październiku 2023 roku

Zdjęcia z reddita zniknęły (ciekawe czemu? :)), ale nic w sieci nie ginie. Szczerze mówiąc – podzespoły nie wskazują na to, że będzie to produkt pro.  Większość wycieków zazwyczaj się sprawdza i nie widzę powodów, aby w tym przypadku miałoby się stać inaczej. Pixel 8 Pro mają zadebiutować na rynku prawdopodobnie w październiku 2023 roku. Nie pojawiły się żadne informacje dotyczące orientacyjnych cen, natomiast spekuluje się o wartości rzędu 900-100 dolarów.