Google Pixel Fold 2 to telefon, który na imprezę składanych produktów przyjedzie spóźniony, ponieważ konkurencja wyjątkowo sprawnie ogrywa tę kategorię produktów. Jego producent przyzwyczaił nad jednak do tego, że linia Pixel nie konkuruje już z flagowcami innych producentów. Dlatego też potencjalnych nabywców ucieszy fakt, że jego wygląd właśnie wycieka na renderach.

Pierwszy model Folda od Google cierpiał na wiele wad wieku młodzieńczego. Dodatkowo urządzenie było dosyć konkretnie wycenione. Nie odwiodło to jednak od zakupu części osób, które były największymi fanami serii Pixel. Google ponoć nie miał też wielkich oczekiwań względem tego modelu. Miał być testem i sposobem na zrozumienie tego, jak użytkownicy wykorzystują sprzęt.

//dzisiaj na dailyweb

Wszystko wskazuje więc na to, że dopiero Google Pixel Fold 2 będzie urządzeniem, o którym powiemy: jest to flagowy okręt w ofercie tego producenta. A poczyniono ku temu wiele kroków.

Google Pixel Fold 2 w całej okazałości

Google Pixel Fold 2

Przeciek z materiałami tak wysokiej jakości oznacza jedno – to działanie leakstera OnLeaks oraz platformy Smartprix. Na dokładnych renderach w wysokiej rozdzielczości zauważamy każdy detal telefonu. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to nowy układ kamery. Google zrywa z osłoną z modeli Pixel i prezentuje wyspę przypominającą tę z iPhone’a (tylko bardziej prostokątną). Widać tu też trzy oczka kamery i kilka dodatkowych czujników.

Google Pixel Fold 2

Forma urządzenia nie zmieniła się. Nadal nie jest ona tak wąska jak w przypadku Samsunga Galaxy Z Fold. Przypomina ona raczej szerszy notesik czy książkę. Urządzenie jest jednak znacznie cieńsze od poprzednika, a ramki rozłożonego urządzenia są znacznie od niego mniejsze. Znamy też dokładne wymiary — w wersji złożonej to 155,2 × 77,1 × 10,54 mm, w wersji rozłożonej 155,2 × 150,2 × 5,27 mm.

Google Pixel Fold 2

Ekran frontowy ma 6,4 cala. Zauważalne są tu jednak (jak u poprzednika) spore zaoblenia rogów. Gdyby ich nie liczyć, ekran miałby dodatkowe 0,2 cala więcej. Podobnie jest z ekranem głównym, rozkładanym — ma on technicznie 7,9 cala, ale gdyby miał solidne kanty, przekątna wzrosłaby do 8,1 cala.

Składany Google Pixel Fold 2 będzie sporo lepszy od poprzednika i ponoć w końcu warty swojej ceny

Sporo też wiemy o parametrach technicznych urządzenia i o tym, że Google testuje równocześnie dwie wersje urządzenia. Wszelkie te informacje, zawarliśmy w poprzednim wpisie o Google Pixel Fold 2, do którego serdecznie odsyłam.