Pixel 8 Pro od Google zmierza na rynek wielkimi krokami. Dosłownie dwa dni temu firma „niechcący” ujawniła swojego nowego, porcelanowego smartfona na reklamach Google, a dziś informatorzy 9to5google donoszą o dwóch, interesujących elementach specyfikacji.

Pixel 8 Pro to kolejny z modeli smartfonów Google’a, który zostanie zaprezentowany światu dokładnie 4 października 2023 roku. Dzięki leaktesterom – o nowym urządzeniu wiemy coraz więcej, ale i sam producent podsyła nam informacje na temat wyglądu. Nie do końca było to świadome działanie, bo zdjęcie reklamowe usług Google było wrzucone za wcześnie. Pomimo, że grafika szybko została usunięta, to obiegła całą sieć web, a jak wiadomo – w internecie nic nie ginie.

//dzisiaj na dailyweb

Dało to nam graficzną prezentację ukazującą, że Pixel 8 Pro na wyspie z obiektywami będzie zawierał jeszcze jeden szczegół. Mowa o zapowiadanym mierniku temperatury. I to bardzo interesująca nowa funkcja, która – zdaje się – została pół-oficjalnie potwierdzona. Reszta jest w fazie przecieków. Jeden z nich na pewno ucieszy wszystkich tradycjonalistów.

Pixel 8 Pro jednak bez eSIM?

Pixel 8 Pro
Pixel 8 Pro wraz z termomentrem niechcący ujawniony na reklamie Google

Pixel 8 Pro miał być smartfonem bez tradycyjnej tacki na kartę SIM. Zamiast niej telefon posiadałby technologię eSIM. Innowacja, którą wprowadził Apple jest na razie rzadkością, a użytkownicy Androida często narzekają na funkcjonalność elektronicznej usługi. Osoby, które obawiały się, że Pixel 8 Pro zrezygnuje z tradycyjnych kart SIM – mogą spać spokojnie. eSIM nie zadebiutuje w nowej serii smartfonów. 

Przeciek dotyczy również pewnej funkcji aparatu fotograficznego. Tryb Night Sight, który wprowadził Google w swoich smartfonach ma być jeszcze lepszy. Już wcześniej Pixele zostały  usprawnione o funkcję nocnych zdjęć, wyposażając urządzenie w HDR + bracketing. Teraz wideo o niskiej jakości będzie prezentowało o wiele lepszy standard. Ciekawy dodatek, ponieważ jedynym rozwiązaniem, jakie mieli użytkownicy dla jaśniejszego wideo przy słabym świetle – było przejście na niższą liczbę klatek na sekundę. Ponadto Pixel 8 Pro powinien utrzymać opcję, wprowadzoną w modelu Pixel 7. Mowa o Cinematic Blur, czyli przeniesienie trybu portretowego do wideo.

Pixel 8 Pro będzie miał ulepszony tryb Night Sight

Pixel 7 Pro
Funckje kamery w Pixel 7a. PIxel 8 Pro będzie miał znaczne ulepszenia w segmencie foto


Z wcześniej ujawnionych informacji wiemy, że Pixel 8 Pro ma mieć bardziej wydajny układ kamer, z 50-megapikselowym, głównym aparatem Samsunga, który zapewnia o 50 procent więcej światła. Ma być wspomagany ultraszerokokątnym obiektywem 64 MP z matrycą Sony IMX787 i teleobiektywem z sensorem 48 MP. Z przodu natomiast – ma pojawić się kamerka 11 MP. Dostaniemy też płaski wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7-cala, co ma być zmianą w stosunku do Pixela 7, gdzie ekran miał zakrzywione krawędzie. Ponadto, smartfon będzie cechować akumulator 5000 mAh i maksymalną prędkość ładowania baterii 23 W do 27 W.

Wszystkie nieoficjalne informacje na temat specyfikacji zostaną potwierdzone 4 października 2023 roku. Podczas oficjalnego wydarzenia – Google zaprezentuje swoje nowe serie urządzeń: Pixel 8 i Pixel Watch 2.