Pozostało już tylko kilka dni na złożenie swojego zeznania podatkowego. Osoby, które tę nieprzyjemność zostawiły sobie na później, zyskały nowego sojusznika. Aplikacja PitBot zrobi to za nie, a sam proces będzie przypominał rozmowę na messengerze.

Jest wiele sposobów na rozliczenie pita — możesz bez skutku męczyć panią z okienka w Urzędzie Podatkowym, możesz mieć własną księgową, która załatwi wszystko za Ciebie. Możesz przesłać też gotowy plik, który czeka na Ciebie w serwisie podatki.gov.pl. Jeśli potrzebujesz czegoś łatwiejszego w obsłudze, możesz też skorzystać z aplikacji, których w internecie znajdziesz na pęczki. Problem w tym, że albo nie dbają one o bezpieczeństwo Twoich danych, albo udają tylko, że są darmowe. Na pewno za nie zapłacisz — jeśli nie własną prywatnością dostając reklamowe maile, to prawdziwymi pieniędzmi, bo rozliczenie będzie darmowe, ale wysyłka deklaracji już nie. Ja mam coś nowego i zrobiło to na mnie spore wrażenie.

Pamiętaj: zostało niewiele czasu. Ustawowo zeznanie podatkowe za 2021 rok musisz złożyć do 30 kwietnia – w tym roku to jednak sobota, więc ostateczna data wypada w poniedziałek 2 maja.

R E K L A M A

PitBot – bot do PITów, z którym pogadasz jak ze starym znajomym

Mówię o starym znajomym, bo z tymi nowymi o finansach nierozsądnie byłoby rozmawiać. Zacznijmy więc, z dużego B — jak bezpieczeństwo. PitBot stworzony został przez ludzi, którzy znają się na rzeczy — są to Maciej Szewczyk i Maciej Wawrzyniak. Nie ma więc mowy, że za bezpieczeństwo twoich danych podatkowych odpowiada słabo opłacany, randomowy wyrobnik z portalu dla freelancerów. Nie chce tu nikogo obrażać, ale sami wiecie, jak jest.

PIBot
Maciej Szewczyk i Maciej Wawrzyniak – założyciele PitBot oraz Taxando.

Założycielami firmy Pitbot.pl sp. z o.o. są Macieje. Maciej Szewczyk i Maciej Wawrzyniak – prywatnie znajomi od wielu lat, biznesowo autorzy berlińskiego projektu Taxando, aplikacji do zeznań podatkowych w Niemczech. W Polsce dostrzegli problem, który spotyka Polaków  co roku. Postanowili uprościć złożenie zeznania podatkowego poprzez produkcję aplikacji mobilnej zrozumiałej  przede wszystkim dla nowej generacji. Aplikacja w wersji MVP wspiera rozliczenie PIT 11 (etat)  i PIT ZG (dochody z zagranicy). Rozwój apki pozwoli na rozliczenie działalności gospodarczej lub przychodów z kryptowalut.  Po wysłanej deklaracji podatkowej otrzymujemy dostęp do kodów rabatowych partnerów Pitbbot.pl . Jest to element biznesowy aplikacji – marketing afiliacyjny.

Ok – PitBot, czyli zeznanie podatkowe, które uzupełnisz i wyślesz tak, jakbyś rozmawiał z kolegą na messengerze. Pomysł jest całkiem fajny i na pewno trafia do zwłaszcza młodych osób. Jeśli pracujesz na spokojnym etacie, to Twój pracodawca pewnie już przygotował dla Ciebie PIT-11 i wystarczy, że zalogujesz się w portalu podatkowym.

PitBot

Ja zachęcam Cię jednak, żebyś sprawdzał dokładnie wszelkie dane. Może się okazać, że tak jak w moim przypadku np. źle nalicza Ci koszty uzyskania dochodu. Czemu Pani Jolancie wydaje się, że pracuje w mieście zamieszkania, chociaż to tak naprawdę to dwa różne województwa, naprawdę nie wiem. Wiem jednak, że za rok popełni ten sam błąd. Jestem więc skazany na poprawki, z PitBot nie są one jednak takie straszne.

Zawsze przerażały mnie składanie zeznania podatkowego i widmo poprawek albo popełnionych błędów. To dlatego przez wiele lat robiła za mnie to księgowa a teraz Żona (Dziękuje). Nie ufam i nigdy nie będę ufał darmowym programom. Nie lubię też tego topornego tworu, jakim jest portal podatkowy naszego rządu. Teraz po raz pierwszy od dawna spróbowałem wysłać moje zeznanie podatkowe sam, chciałem mieć pewność, że testowany PitBot warty jest polecenia i mogę go polecać z czystym sumieniem.

W 12 minut bez pitolenia

12 minut mogą maksymalnie trwać reklamy w telewizji według polskiego prawa. 12 minut trwa każda kwarta w NBA. 12 minut trwa też wydolnościowy test Coopera, który pokazał mi, że muszę ruszyć tyłek z fotela. 12 minut trwało też ostatnie spotkanie putina z jego ministrem obrony, na którym przez cały czas trzymał się blatu biurka.
12 minut może też trwać rozliczenie Twoje zeznania i wysłanie go do Urzędu podatkowego. Moje trwało kilka minut dłużej, ale miałem troszkę więcej w nim na motane. Tak jak wspominałem, rozliczała mnie księgowa, a potem moja Żona. To przez stres, bo kiedyś rzuciłem papierami i powiedziałem nigdy więcej. Teraz chciałem sprawdzić PitBot i za rok znowu sam złoże swoje zeznanie, to całkiem miła odmiana.
Nie ma tu w sumie co opisywać. PitBot zadaje pytania, a Ty na nie odpowiadasz, jak byś pisał na czacie z kolegą. Nie musiałem zakładać nawet konta. PitBot zrobił to za mnie. Wystarczyło tylko podać maila, potwierdzić go i nadać 6-cyfrowy PIN. Potem odpowiadając na proste pytania, składasz swoje zeznanie. Wystarczyło, że miałem przed sobą PIT-11 od pracodawcy. Żadna fachowa wiedza podatkowa nie jest potrzebna i jestem tego dobrym przykładem ;) . Po kilku minutach moja deklaracja była gotowa do wysyłki.

1% dla Ukrainy a 15% dla Ciebie!

Nie ma rozwiązań idealnych, czy więc PitBot ma jakieś wady? W PitBot nie możesz ustawić własnej organizacji porządku publicznego, na którą zostanie przekazany 1% Twojego podatku. Czy to wada? Stanowczo nie! Zwłaszcza, mając na uwadze bieżące wydarzenia. Twój 1% zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Dokładnie mówiąc Stowarzyszeniu SURSUM CORDA, które przekaże pieniądze na pomoc obywatelom Ukrainy.

Sorsum corda

Stowarzyszenie SURSUM CORDA rusza z akcją „Pomóż w starcie – przekaż wsparcie”, której celem jest pomoc obywatelom Ukrainy, uciekającym przed konfliktem zbrojnym do Polski. Będą to bony zakupowe dla uchodźców – by mogli zaopatrzyć się w to, co im będzie najbardziej potrzebne. Ta forma rozwiązuje problem przekazywania gotówki lub przelewów. Zależy nam na pomocy skutecznej i efektywnej.

 

Na start akcji Stowarzyszenie Sursum Corda przeznacza 10.000 złotych z 1% podatku, na zakup bonów dla naszych wschodnich sąsiadów, którzy lada moment będą szukać schronienia w regionie. Pieniądze zamienimy na bony do sklepów spożywczych, chemicznych, odzieżowych, aptek, na bieżąco będziemy reagować na inne potrzeby.

Co więcej, nie tylko obywatele Ukrainy skorzystają, gdy swoje zeznanie złożysz z pomocą PitBot. Po złożeniu zeznania otrzymasz bonus. Nie byle jaki to kod rabatowy (na kwotę lub procentowy), który wykorzystasz podczas zakupów takich marek jak New Balnce, Converse, Gatta, Orsay czy też w sklepach Zalando Lounge, Lampy.pl, bon prix, Twojemeble.pl oraz Przyjaciele Kawy. Możesz też polecić aplikację, a dzięki temu odblokujesz kolejne kody :D.

PitBot

Więcej informacji o PitBot znajdziesz na oficjalnej stronie.