Według informacji przekazanej przez serwis „Wirtualne Media”, Ringer Axel Springer Polska (RASP) już w sierpniu zdecyduje się uśmiercenie magazynu „Komputer Świat”. Oczywiście, dotyczy to wyłącznie drukowanej gazety. Serwis internetowy pozostaje nietknięty. Mimo to, wiele osób podejdzie do tematu z sentymentem, ja również.

KŚ, podobnie jak Secret Sevice, Click czy CD-Action to pisma, które w pewnym kształcie ukształtowały mój stosunek do szeroko pojętego świata nowych technologii, oprogramowania oraz wirtualnej rozrywki. Dziś, większość informacji czerpiemy z sieci, ale nie zawsze tak było. Wysokiej jakości publikacje w postaci recenzji, felietonów, czy choćby newsów o promocjach, czerpaliśmy z prasy drukowanej. Niestety, wraz ze wzrostem znaczenia nowych mediów, papierowe gazety odeszły do lamusa, a wydawcy decydowali o zamykaniu kolejnych tytułów. Nie inaczej będzie z Komputer Światem.

Komputer Świat w wersji papierowej odchodzi do lamusa

Serwis internetowy Komputer Świat od lat należy do czołówki portali skupionych na nowych technologiach. Widać to między innymi po liczbie użytkowników, którzy w każdym miesiącu odwiedzają rzeczoną stronę. RASP, bazując na zainteresowaniu internautów, postanowił przenieść całe siły właśnie do sieci. Tym samym, zrezygnowano z rozwijania wariantu papierowego.

HyperX Cloud II Wireless – znana jakość, ale bez kabla – recenzja

Co z zespołem? Ringer Axel Springer toczy aktualnie rozmowy i być może część redakcji będziemy mogli spotkać w internetowych publikacjach. Pierwszy numer pojawił się niemal 24 lata temu. To kawał historii, a sam tytuł przybliżał Polakom to, jak działają systemu, aplikacje, urządzenia, ale to nie wszystko. Wiele osób traktowało KŚ tak jak dziś traktujemy strony oferujące nam zestawienia z polecanymi sprzętami.

Przy okazji mogę Wam zdradzić nieco szczegółów zmian, które w najbliższym czasie spotkają DailyWeb. Wśród całkiem nowych formatów znajdziecie u nas także cykliczne poradniki zakupowe, z których dowiecie się o polecanych smartfonach, inteligentnych zegarkach, odkurzaczach oraz sprzęcie smart home. Stay Tuned!