Do polskiej oferty producenta trafił właśnie nowy model z niższej półki cenowej. OPPO A79 5G, bo o ten smartfon chodzi, ma do zaoferowania znacznie więcej niż może wynika to z niskiej ceny, wynoszącej 999 zł.

Ceny smartfonów osiągają dziś poziom, który uniemożliwia wielu osobom zakup wymarzonej jednostki mobilnej. Warto jednak mieć świadomość, że w cenie do tysiąca złotych można już znaleźć kilka interesujących propozycji. Jedną z najnowszych i wartych największej uwagi jest OPPO A79 5G.

//dzisiaj na dailyweb

Smartfon oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości, wyposażenia oraz stylistyki, ale to nie wszystko. Okazuje się, że w bonusie otrzymujemy wsparcie 3 + 3. Co to oznacza? Producent określił tak deklaracje 3-letniego wsparcia oprogramowania i 3-letniego wsparcia bezpieczeństwa. Brzmi nieźle, ale co dokładnie znajdziemy w smartfonie?

Solidne wyposażenie OPPO A79 5G

OPPO A79 5G
OPPO A79 5G w dwóch wersjach kolorystycznych

Tak, OPPO A79 5G bez wątpienia wygląda świeżo i to nawet na tle droższych modeli. Przywykliśmy już do tego, że budżetowce i tańsze średniaki rozczarowują na polu wizualnym, dlatego też propozycja producenta wybija się ponad konkurencyjne rozwiązania. Na froncie znajdziemy duży panel z rozsądnych rozmiarów ramkami i wcięciem na kamerkę do selfie. Plecki o przyjemnej fakturze przełamuje naprawdę spory moduł fotograficzny, kryjący satysfakcjonujący setup. Zanim przejdziemy do technikaliów, które warunkują atrakcyjność danego modelu, chciałbym powiedzieć o jednej ważnej kwestii. Otóż mamy tutaj wsparcie dla sieci komórkowej piątej generacji, czyli 5G.

W 2024 roku smartfony w segmencie do 1000 zł zyskają bardzo szybko na znaczeniu po tym, jak operatorzy uruchomią „nowe” 5G, które zostało przydzielone po tegorocznej aukcji. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego ten telefon właśnie teraz trafia do Polski. Liczymy, że stanie się on benchmarkiem dla rynku w relacji użytkowanie 5G do ceny.

Smartfon pracuje pod kontrolą chipu MediaTek Dimensity 6020, który stanowi wariację na temat SoC Dimensity 700. Wydajność wspierają 8 GB LPDDR4X RAM oraz 256 GB pamięci na dane w standardzie UFS 2.2. To ostatnie można rozszerzyć za pomocą kart micro SD. Wbudowana bateria o pojemności 5000 mAh może być ładowana mocą 33 W za pomocą technologii SUPERVOOC, natomiast nad sprawną pracą wszystkich komponentów czuwa oprogramowanie Android z nakładką ColorOS 13.

Recenzja OPPO A58 – przewidywalność w przypadku budżetowego smartfona to klucz do sukcesu

Zdjęcia wykonane 50 MP aparatem głównym (f/1.8) z 2 MP sensorem pomocniczym, a także 8 MP kamerką do selfie będziemy mogli oglądać na 6,72-calowym panelu LTPS (LCD) o rozdzielczości FHD+. Częstotliwość odświeżania ekranu o zagęszczeniu 391 ppi to aż 90 Hz, natomiast jasność maksymalna dochodzi do 680 nitów. Nie są to wartości wywołujące efekt WOW, ale trzeba przyznać, że są to wystarczające przeciętnemu użytkownikowi możliwości techniczne. Wszystkie podzespoły zamknięto w konstrukcji ważącej 193 gramy, która w najwęższym punkcie może mieć jedynie 7,99 mm grubości.