Oppenheimer na streamingu! Film już wkrótce zagości w ofercie SkyShowtime! Poznaliśmy dokładną datę premiery.

Oppenheimer to film Christophera Nolana, który miał światową premierę kinową 19 lipca 2023 roku. Do Polski trafił dwa dni później na równi z Barbie. Pomimo tego że film Grety Gerwig jest już dostępny na HBO MAX, Oppenheimera można było tylko znaleźć w ofercie wypożyczenia na serwisach VOD, takich jak Canal+ PREMIERY, Prime Video, czy Apple TV+.

//dzisiaj na dailyweb

Pomimo tego że ja już Oppenheimera oglądałem, to bardzo czekałem na premierę na streamingu, bo jestem bardzo chętny na powtórkę. Z dziką ochotą przypomnę sobie historię konstruktora bomby atomowej, porównam pod kątem technicznym i (przede wszystkim) formatów. SkyShowtime przybywa z odsieczą. Znamy dokładną datę premiery, ale mam też złą informację dla osób, które filmu nie widziały, a chciały go nadrobić przed galą rozdania Oscarów 2024.

Oppenheimer na streamingu wyląduje w marcu 2024 roku

Oppenheimer na streamingu
Oppenheimer już w marcu na SkyShowtime!


Oppenheimer
na platformie SkyShowtime pojawi się 21 marca 2024 roku
, więc już po gali rozdania Oscarów 2024, która ma miejsce 10 marca. Szkoda, że dopiero wtedy, bo spóźnieni mają w takim wypadku do wyboru jedynie ofertę wypożyczenia w konkurencyjnych serwisach. Osobiście uważam, że produkcja świetnie prezentuje się na dużym ekranie kinowym. W poszczególnych placówkach (np. w warszawskiej Kinotece) można jeszcze znaleźć pojedyncze seanse. Bardzo możliwe, że powróci też do IMAX-ów.

Oppenheimer to wielki hit kinowy, który przy budżecie 100.000 mln dolarów zarobił ponad 950.000 mln dolarów, a popularność taśmy 70 mm doprowadziła do kolejnych seansów na tym właśnie nośniku. Niestety, sytuacja ta nie miała miejsca w Polsce. Projekcje cyfrowe IMAX cieszyły się również ogromną frekwencją.

Oppenheimer ma szansę na 13 Oscarów

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Oppenheimer zdobył aż 13 nominacji do Oscara 2024, zdobywając tym samym szansę na największą liczbę statuetek. Akademia Filmowa postanowiła docenić produkcję w następujących kategoriach: film, reżyser, scenariusz adaptowany, aktor, aktor drugoplanowy, aktorka drugoplanowa, zdjęcia, montaż, kostiumy, scenografia, charakteryzacja i fryzury, dźwięk i muzyka.

Bardzo Oppenheimerowi kibicuje – szczególnie w kategoriach aktorskich i technicznych. Tytułową rolę J. Roberta Oppenheimera zagrał Cillian Murphy, a Emily Blunt wcieliła się w jego żonę, biolożkę i botaniczkę, Katherine „Kitty” Oppenheimer. Na temat wyjątkowej technologii analogowej, jaką wykorzystał Christopher Nolan, pisałem już w oddzielnym artykule, który znajdziecie tutaj.

Oscary 2024 online. Gdzie obejrzeć nominowane filmy? Przegląd streamingów + dystrybucja kinowa

Jak już wiecie, w stawce Oscarowej tytułowa produkcja zajmuje pierwsze miejsce pod względem potencjalnych statuetek do zgarnięcia. Biedne istoty również cieszą się niezłą liczbą – 11. Następnie w kolejce znajduje się Czas krwawego księżyca z 10 szansami na Oscara. Barbie z kolei może powalczyć o 8 statuetek. Całkiem pokaźną liczbę filmów nominowanych można znaleźć już online. O dostępności na streamingach odsyłam do mojego artykułu.