Kilka dni temu informowaliśmy Was o najnowszym składaku OnePlus Open. Dziś mamy jeszcze ciepłe informacje o nadchodzącym flagowcu. OnePlus 12 zapowiada się nad wyraz ciekawie. Rzućmy okiem na specyfikację aparatu i kluczowe cechy urządzenia.

W lutym popełniłem dla Was recenzję smartfonu OnePlus 11, a w lipcu zabrałem go na Bałkany, gdzie razem z producentem sprawdzaliśmy możliwości tegoż modelu. Sprzęt pamiętam za sprawą współpracy z marką Hasselblad, charakterystycznego suwaka wyciszania, ładowarki o mocy 100 W oraz kapitalnych głośników stereo. Teraz zbliżamy się do premiery następcy.

//dzisiaj na dailyweb

Jak nietrudno zgadnąć, pewniakiem jest to, że smartfon będzie pracował pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 wykonanego w 4 nm procesie technologicznym. To jednak nie wszystko, gdyż producent przygotowuje dla swoich fanów istotny progres w temacie standardu USB. Zamiast USB 2.0, jak w poprzedniku, możemy oczekiwać USB 3.2. W grę wchodzi także pojemniejszy akumulator o nominale 5400 mAh, który – ponownie – będziemy mogli ładować mocą 100 W lub… bezprzewodowo. To ostatnie powinno nas szczególnie ucieszyć.

Aparat w OnePlus 12 bez tajemnic

OnePlus Open
OnePlus Open

Główna jednostka fotograficzna odpowiadająca za zdjęcia szerokokątne to połączenie obiektywu 23 mm ze światłem f/1.7 i OIS z matrycą Sony IMX966 o rozmiarze 1/1.4” z rozdzielczością 50 MP. Brzmi to naprawdę solidnie. Aparat będzie wspierany kamerą ultraszerokokątną. Tutaj mamy połączenie sensora Sony IMX581 o rozmiarze ½” i rozdzielczością 48 MP z obiektywem 14 mm i przysłoną f/2.2. Nieco ciemniej, ale w dalszym ciągu topowo. Nie ukrywam, że tym, co najbardziej mnie interesuje jest 64 MP aparat OmniVision OV64B współpracujący z teleobiektywem z trzykrotnym zoomem optycznym i OIS.

Główny
– Sensor: Sony IMX966 (1/1.4″)
– Obiektyw: OIS, f/1.7, 84° (FoV), 23 mm

Ultraszerokokątny
– Sensor: Sony IMX581 (1/2″)
– Obiektyw: f/2.2, 114° (FoV), 14mm

Teleobiektyw
– Sensor: OmniVision OV64B (1/2″)
– Obiektyw: 3X optyczny zoom (70 mm) /6X (in-sensor), OIS, f/2.5, 33° (FoV)

OnePlus Open w naszych rękach – premierowe pierwsze wrażenia

Jak widzicie, na polu fotograficznym OnePlus 12 zapowiada się przednio. Ja chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden element. Chodzi o ekran OLED LTPO. Ten ma zaoferować częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, natomiast jego najmocniejszą stroną będzie szczytowa jasność sięgająca 3000 nitów. Przypomnę tylko, że iPhone 15 Pro ma „jedynie” 2000 nitów.