Co obejrzeć w ten weekend? Co obejrzeć w tygodniu? Wybrać filmy czy seriale? Oglądajnik nr 13 nadciąga z odpowiedziami, czyli kolejną TOP-ką i pełną listą premier na streamingach!

Czy trzynasty odcinek Oglądajnika jest pechowy? Cóż – trochę tak, bo premier w tygodniu między 16 grudnia, a 22 grudnia dużo nie ma, a i z topką miałem mały problem. Znów mamy dwa tytuły, które były już w kinach (a jeden nawet całkiem niedawno) i teraz wylądowały na streamingu. Zwracam uwagę na powracające sezony trzech seriali: Jack Ryan, Alice in Borderland i Emily w Paryżu. Produkcje te cieszą się sporym zainteresowaniem, ale póki co znajdują się na mojej kupce wstydu – szczególnie ten pierwszy muszę nadrobić, bo John Krasinski zawsze spoko.

Co obejrzeć

TOPKA DAILYWEB – Streaming (co obejrzeć 16.12 – 22.12)

16.12 – Black Adam  – HBO MAX

O filmie Black Adam już na łamach DailyWeb pisałem. Nawet dwa razy! Wpierw, gdy debiutował pierwszy zwiastun, a następnie w ramach kinowych premier na październik. Wcale tego nie kryje – uwielbiam Dwayne’a Johnsona. I głównie dlatego tak bardzo czekałem na ten film. Niestety taki ze mnie ogromny fan, że nie znalazłem czasu na seans w kinie. Na szczęście dosyć szybko debiutuje na HBO MAX i gdy tylko skończę ten wpis zasiadam do oglądania. Opinie są…hmmm…różne. Krytycy piszą o bałaganie i słabym scenariuszu, a fani doceniają Dwayne Johnsona w tytułowej roli i dużą dawkę zabawy. Filmy z uniwersum DC to równia pochyła. Lubię Aquamana i Shazama, z kolei Liga sprawiedliwości to już twór niesamowicie nieudany. Z całą pewnością dostanę charyzmatycznego The Rocka, który walczył o ten projekt wiele, wiele lat i dużo fajerwerków na ekranie oraz eleganckiego jak zawsze Pierce’a Brosnana. 

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

16.12 – Yang – HBO MAX

Yang to film, który wygląda tak jakby maczał w nim palce sam Alex Garland. Przewspaniałe, taneczne intro oraz motyw przewodni przypomina mi Ex Machinę. Zdjęcia, powolne budowanie klimatu i szczegółowość również pasuje do tego reżysera. Jednak Yang to dzieło Kogonady, który opowiada o rodzinie, posiadającej dosyć specyficznego pomocnika rodziny. Jest nim tytułowy android, który niestety ulega usterce. Podczas prób naprawy wychodzą na jaw pewne jego skrywane tajemnice.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

16.12 – BARDO, fałszywa kronika garści prawd – Netflix

Cenicie twórczość Alejandro Gonzalez Iñárritu? Ja jestem ogromnym fanem jego Birdmana i Zjawy, jednak od tego filmu mogę się nieco odbić. Czeka nas surrealistyczna opowieść o meksykańskim dziennikarzu, który wracając w swoje strony przeżywa osobisty kryzys. I ja wszystko rozumiem, że to bardzo prywatna historia reżysera, ale czemu trwa prawie trzy godziny? Pewnie podejmę próbę, bo czuje, że otrzymamy audiowizualną perełkę.  Darius Khondji zdobył nagrodę dla najlepszego operatora na festiwalu Camerimage, a sam film znajduje się na liście produkcji, które będą starać się o nominacji do Oscara za efekty specjalne. Oczywiście podejmę próbę seansu, ale przyznam, że ten metraż mnie przeraża.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (co obejrzeć 16.12 – 22.12)

Filmy:

16.12 Black Adam – HBO MAX
16.12 – Yang – HBO MAX
16.12 – W salonie Hudy – HBO MAX
16.12 –
Dżokej HBO MAX
16.12 Ghost in the Shell HBO MAX
16.12 – BARDO, fałszywa kronika garści prawd – Netflix
16.12 – Wulkan: ewakuacja z Whakaari – Netflix
16.12 – Korepetycje z życia – Netflix
16.12 – Motyl Still Alice – Netflix
16.12 – Raj utracony: Zabójstwa dzieci w Robin Hood Hills – HBO MAX
16.12 – Raj utracony 2: Odkrycia – HBO MAX
19.12 – 55 kroków – HBO MAX
20.12 – Niewesołych świąt – Netflix
20.12 – The Seven Deadly Sins: Grudge of Edinburgh Part 1 – Netflix
22.12 The Walk. Sięgając chmur HBO MAX

Seriale:

16.12 – Zwerbowany (NOWOŚĆ) – Netflix
16.12 – Dance Monsters (NOWOŚĆ) – Netflix
16.12 – Świąteczna burza (NOWOŚĆ) – Netflix
16.12 – Paradise PD (4. sezon) – Netflix
16.12 – Z dala od domu (NOWOŚĆ) – Netflix
16.12 – Indyjscy mordercy: Bestia z Bangalore (NOWOŚĆ) – Netflix
16.12 – Z daleka od domu (NOWOŚĆ) – Netflix
17.12 – Notatki o seksie (NOWOŚĆ) – HBO MAX
21.12 – Jack Ryan (3. sezon) – Amazon Prime Video
21.12 – Emily w Paryżu (3. sezon) – Netflix
22.12 – Alice in Borderland (2. sezon) – Netflix