Wikipedia służy mi do szybkiego weryfikowania doniesień oraz wyszukiwania informacji o markach, które potem umieszczam w swoich tekstach na DailyWebie czy swoim blogu. Wikipedia jest też świetnym źródłem pozyskiwania wektorowych logo.

Odmień swoją Wikipedię

Jedyną bolączką, która od lat towarzyszy mi przy korzystaniu z Wikipedii, jest jej archaiczny wygląd. O ile rzesza użytkowników dba o świeżość treści, prezentowanych w portalu, o tyle design serwisu pozostawia wiele do życzenia, zdecydowanie odstając od bieżących standardów. Boli mnie to szczególnie dlatego, że zawodowo zajmuję się na codzień projektowaniem interfejsów.

R E K L A M A

screen1

Rozwiązaniem moich problemów jest Modern for Wikipedia. Rozszerzenie, za które odpowiedzialny jest Steve Wildman, odmienia oblicze Wikipedii, tej Wikipedii. Darmowe rozszerzenie zainstalować możecie w przeglądarkach Google Chrome, Firefox i Edge.

screen5

Poza zmianą wyglądu samego serwisu rozszerzenie dodaje do Wikipedii nowe funkcje, takie jak możliwość zmiany fontu, wielkości kroju czy interlinii. Dostarcza nam ono także możliwość zmiany kolorystyki serwisu (wybór spośród pięciu szablonów: light, dark, sepia, slate, black). Wszystkie funkcje rozszerzenia znajdziesz tutaj.

screen7

Rozszerzenie jest niezależne od autorów Wikipedii, jednak moim zdaniem warto je sprawdzić, zwłaszcza że całość prezentuje się świetnie. Jeżeli będziecie niezadowoleni, bądź zagubieni w nowym wyglądzie, to autor umożliwia powrót do starego szablonu jednym kliknięciem. Zdecydowanie potrzeba nam więcej tego typu darmowych, oddolnych inicjatyw.


Posłuchaj nas!