To oni odpowiadają za trzecią generację Moto 360. Sam zegarek nie był czymś wyjątkowym, ale od jakiegoś czasu występowały przecieki na temat ich kolejnego zegarka. Kilka dni temu wyciekły zdjęcia przedstawiające produkt, a wczoraj został on zaprezentowany. Ale nie ma on zbyt wiele wspólnego z poprzednimi zegarkami Moto.

Zegarek Moto Watch 100

zegarek moto 2

Ze strony przedstawiającej sam zegarek możemy wyczytać, że został wykonany z najbardziej wytrzymałych materiałów. Jego ramka została wykonana z aluminium, a ekran o przekątnej 1,3” LCD został najprawdopodobniej pokryty szkłem. Działa on pod kontrolą systemu Moto Watch OS.

Posiada czujniki takie jak GPS, pulsoksymetr, czujnik tętna, żyroskop oraz akcelerometr. Służą one do monitorowania 26 aktywności obsługiwanych przez zegarek, wśród których jest joga, tenis, wspinaczki, crossfit, jazda na rowerze czy też piłka nożna Całość jest zasilana akumulatorem o pojemności 355mAh. Według producenta powinien działać bez potrzeby uzupełniania baterii do dwóch tygodni. Obsługuje on także szybkie ładowanie od 0 do 100% w godzinę.

Całość jest odporna na wodę do 5ATM. Jest on na obecną chwilę kompatybilny z Androidem, wsparcie dla iOSa zostanie dodane w grudniu. Nie zostało wspomniane czy w samej aplikacji będzie możliwość synchronizacji z innymi serwisami takimi jak przykładowo Google Fit, co jest wspierane przez większość innych zegarków i opasek. Zegarek jest obecnie dostępny do kupienia w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przez oficjalną stronę produktu. Jego cena to 100$. Obecnie trwa przedsprzedaż, a wysyłka rozpocznie się 10 grudnia.


Autorem artykułu jest Mikołaj Mucha