Kilka dni temu na stronach DJI pojawiło się znane już z poprzednich lat intro, gdzie w enigmatyczny sposób podano datę „pewnego” wydarzenia. Było dużo przypuszczeń, co tym razem zaprezentuje DJI, aż dzisiaj się to potwierdziło: nowy dron DJI Mini 3 Pro wleciał do oferty.

I nie jest to byle jaka nowość, bo ważący poniżej 250 gram dron od DJI posiada wreszcie czujniki w trzech kierunkach. A to już pozwoliło producentowi dołożyć do nazwy „Pro”, do ceny też niestety dołożono, bo podstawowa wersja kosztuje ponad 4 tysiące złotych.

R E K L A M A

Nowy dron DJI Mini 3 Pro już jest

Oczywiście nie mam tutaj zarzutów do tak wysokiej ceny, bo parametry drona mówią same za siebie – otrzymujemy czujniki w trzech kierunkach i specyfikację zbliżoną w niektórych kwestiach do dronów z o wiele wyższej półki.

dji mini 3 pro

Dron DJI Mini 3 Pro zalicza się do najbardziej popularnej klasy dronów poniżej 250 gram. Pozwala to w sposób bezpieczny pilotować urządzenie, posiadając jedynie podstawowy kurs operatora. Dron został wyposażony w 1/1,3-calową matrycę, dzięki której pozwala nagrywać filmy 4K i robić zdjęcia 48 MP.

Co ciekawe dron otrzymuje zupełnie nowego gimbala. Ten pozwala filmować w pionie i to bez straty na jakości. Obraca się bowiem w zakresie 90 stopni. Nowa bateria da nam aż 34 minuty pracy na jednym ładowaniu. Jak zapewnia producent, w dronie zastosowano nowy system transmisji DJI O3, który ma pozwolić lepiej i stabilniej komunikować się z pilotem, a także przesyłać obraz 1080p w 30 klatkach na sekundę przy odległości maksymalnej 8 km.

unnamed

Dostępny jest w dwóch wariantach: z aparaturą DJI RC lub znanej z poprzedników DJI RC-N1. Pierwsza z nich kosztuje 5099,00 złotych, a wersja ze „starym” kontrolerem to wydatek rzędu 4099,00 złotych. Zamówienia można już składać, a wysyłka planowana jest od 16 maja 2022. Zatem idealny sposób na wakacyjne zdjęcia znad ziemi!