Od kilku tygodni dochodziły nas głosy, że producent szykuje premierę trzeciej generacji swojej kamery sportowej – DJI Osmo Action 3. Teraz wiemy już oficjalnie, że taka premiera będzie miała miejsce. Nowy dron zadebiutuje już w środę.

DJI Osmo Action 3 to powrót do serii Osmo Action – kamer sportowych, w tradycyjnym kształcie. Poprzedni model Action, oznaczony numerem 2, był pozbawiony członu Osmo i miał zupełnie inną budowę. Więcej o tym sprzęcie przeczytasz w recenzji Sebastiana, który zresztą testował także pierwszego DJI Osmo Action.

Jak informuje DJI, nowa kamera Osmo Action 3 ma być bardziej odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne od poprzednika. Pierwsza generacja kamery pozwalała na nurkowanie do głębokości 11 metrów, a korzystając z wodoodpornego etui, nawet do 60 metrów. Oferowała także pracę w temperaturze -10 stopni. Zważając na fakt, iż często tego typu kamery wykorzystywane są w sportach zimowych, było to dość niewiele. DJI Osmo Action 3 pozwalać ma na pracę nawet w -20 stopniach Celsjusza. Nowa kamera w etui wytrzyma podobnie jak poprzednik zanurzenie do 60 metrów. Bez etui będzie ją można zabrać pięć metrów głębiej od Osmo Action – na głębokość 16 metrów. DJI chwali się również tym, że praca na baterii została wydłużona. W warunkach laboratoryjnych ma to być aż 160 minut.

R E K L A M A

DJI Osmo Action 3

Tyle pewniaków od DJI. Z przecieków, dość wiarygodnych, bo potwierdziło się to, jak głęboko można zanurzyć kamerę, wiemy również, że kamera nagrywać ma w 4K/120 fps i wyposażona zostanie w dwa dotykowe ekrany. Według przecieku to standardowy zestaw DJI Osmo Action 3 powinien kosztować około 369 euro. Zestaw przygodowy, z selfie stickiem, dodatkowymi bateriami i ładowarką do nich będzie prawdopodobnie oferowany za 469 euro. Opcjonalny futerał do nurkowania głębokiego powinien kosztować 59 euro.

Czy przecieki się sprawdzą dowiemy się już w środę o 14 polskiego czasu. Już teraz jednak wiemy, że nadchodząca wielkimi krokami GoPro Hero 11 Black będzie miała mocnego konkurenta.

Apple iPhone 14: kto i dlaczego powinien przesiąść się na nowe smartfony? Przekorna opinia

Aktualizacja: wszystkie przecieki odnośnie DJI Action 3 potwierdziły się. Tutaj znajdziecie więcej o premierze DJI Osmo Action 3.