Google powoli dodaje nowości do swoich aplikacji. Nowości zawitają do Wiadomości, Zdjęć oraz Telefonu.

Niedawno na Twitterze zobaczyłem nieco nowości w aplikacjach od Google. Teraz zebrało się ich już nieco. Kilka funkcji zostanie dodanych do Wiadomości, jedna wizualna zostanie dodana do dialera w aplikacji Telefon oraz aplikacja Zdjęcia dostanie nowy wygląd zakładki Biblioteka.

Zdjęcia Google

Tutaj zostaną dodane dane zakładki dotyczące zdjęć, czyli Wszystkie, Twoje albumy, Na urządzeniu oraz Udostępnione albumy. Zostaną także przeniesione inne zakładki poukrywane w podmenu. Teraz będą widoczne na dole listy. Chociaż ja mam wrażenia, że Zdjęcia potrzebują nieco więcej w kwestii redesignu UI, niż dodanie nowych zakładek.

R E K L A M A

Wiadomości Google

Początkowo ograniczona funkcja zostanie udostępniona reszcie. Mowa o dzieleniu wiadomości na kategorie oraz automatyczne usuwanie wiadomości z kodem autoryzacyjnym. Miły dodatek patrząc na to ile mam ich nie usuniętych obecnie.

Kolejną nowością będą powiadomienia o urodzinach. Ale wygląda to na kolejną funkcję póki co ograniczoną regionalnie. Nowość, której niezbyt potrzeba, ale nikt nie będzie narzekał jak już zostanie dodana. Tylko do jej działa trzeba do każdego kontaktu dodać datę urodzin. Już widzę, jak każdy to będzie robił dla swojej listy kontaktów.

Telefon

W aplikacji Telefon zostanie nieco zmieniony wygląd dialera. Oprócz dodania widocznych kształtów przycisków, zostanie dodana animacja pasująca do reszty aplikacji Google dopasowanych do Androida 12. Według mnie, aplikacja będzie się jeszcze bardziej wpasowywać do wyglądu nowej wersji systemu.

Nowość w Grach


Kolejną nowością w aplikacji od Google jest możliwość zmiany domyślnego konta używanego do danej gry. Poprzednio pierwsze konto wybrane do konkretnej gry było przypisane do niej na stałe.

Obecnie pozostaje czekać, aż nowości dotrą na wasze urządzenie, lub zostaną udostępnione w innych regionach. Są przydatne dodatki, które mogą niektórym ułatwić korzystanie z telefonu.