Wydawać by się mogło, że po październikowej premierze procesorów Apple M3 firma będzie mogła trochę odpocząć. Wedle najnowszych informacji dowiadujemy się, że Apple nie ma jednak zamiaru spocząć na laurach. Jeszcze tego lata możemy zobaczyć nowe procesory Apple M4.

Nowe Apple M4 ma zostać zaprezentowane tak jak dotychczas w kilku różnych wersjach, które trafią do różnych typów komputerów — a tych Apple ma zaprezentować w przeciągu najbliższego roku nawet kilka. Odświeżone zostaną bowiem komputery iMac, Mac mini i Pro oraz Macbook Air i Pro.

//dzisiaj na dailyweb

Wszystko to ma już zostać zakomunikowane w lecie podczas konferencji WWDC.

Nowe Apple M4 wydajniejsze i ze wzrostem znaczenia dla AI

Apple MacBook Air

Jak podaje Mark Gurman z redakcji Bloomberga przekazał wczoraj sporo ciekawostek o nowym procesorze Apple M4. Chociaż poprzednik prezentowany był w październiku zeszłego roku i raczej nie spodziewaliśmy się, że Apple postanowi go tak szybko zaktualizować. Nie liczymy w przypadku procesorów na dokładnie, coroczny cykl wydawniczy. W przypadku M4 aktualizacja nastąpi jednak jeszcze szybciej!

iPhone 16 oraz Apple M4 ze znacznie wydajniejszym procesorem dla AI. Jest ku temu solidny powód

Nie wiemy na razie zbyt wiele o tym jak wydajne miałyby być nowe jednostki. Wiemy jednak, że zadebiutują w kilku wersjach ja zawsze. Podstawowy model nosi nazwę kodową Donan, mocniejszy nazywa się Brava a najmocniejszy Hindra. Donam pojawi się w podstawowym MacBooku Pro i Macbooku Air oraz bazowej wersji Mac mini. Brava trafi do MacBooka Pro w wyższych specyfikacjach (chodzi tu pewnie o wersje 14″ i 16″).

Procesory niewątpliwie będą jeszcze wydajniejsze od poprzedników. To oczywista oczywistość. Ogromna zmiana w wydajności zajdzie jednak pod względem obsługi procesora Neural Engine, który ma zyskać ogromną wydajność. Wiemy, że Apple nie decydował się tu na gwałtowne ruchy. Zapowiedz nowych możliwości systemu iOS oraz macOS wymusza jednak solidną auktualizację.

Podobno w przypadku Mac Studio, Apple dalej testuje wersje z niewydaną wersją procesora M3 i równocześnie z nowym M4. Najwydajniejszy procesor Hindra trafi jak łatwo przewidzieć do Mac Pro. Według Gumana nowe komputery zostaną wprowadzone na rynek pod koniec tego roku i na początku przyszłego.