Noctua to firma, która cieszy się znakomitą opinią użytkownkow i produkuje akcesoria do moddingu PC. Jej wyroby od lat słynna z nienachalnego dizajnu, świetnej efektywności, ciszy oraz solidnej konstrukcji. Teraz firma postanowiła zaproponować produkty do wentylacji pomieszczeń.

Brzmi zabawnie. Gdybym przeczytał tego newsa pierwszego kwietnia, uznałbym, że to całkiem niezły żart. Bo o to uznana firma ze świata moddingu PC, wkracza na salony (dosłownie) z domowymi wiatrakami.

//dzisiaj na dailyweb

Prawda jest jednak przewrotna, bardziej poważna i jak się okazuje cała sprawa to całkiem niegłupi pomysł!

Noctua z ofertą wentylatorów zewnętrznych

Noctua

Noctua to austriacka firma, która została założona w 2005 roku. Nazwa firmy inspirowana jest łacińskim odpowiednikiem Pójdzki (Athene noctua). To mała sówka, którą spotkacie w wielu rejonach świata, nielicznie również w Polsce. W mitologii symbolizowała ona wiedzę i mądrość. Obecnie małą sówkę znajdziecie w logo firmy Noctua.

Produkty tej firmy przez lata zyskały sobie sporo renomy w świecie moddingu. Pomagała w tym świetna efektywność i solidna budowa. Produkty tej firmy znane były również z bezgłośnej pracy oraz wyjątkowego wzornictwa, które jest dość niespotykane i unikalne w tej grupie produktów.

Goorrrąco? Mi też, dlatego kupiłem sobie wiatrak, to Xiaomi Smart Standing Fan 2 Pro

Teraz firma postanowiła zrobić coś, co jej klienci robią od dawna. Jej świetne wentylatory i systemy chłodzenia będą pracowały na zewnątrz. O co chodzi? Fani marki, świadomi zalet produktów Noctua, wykorzystywali je jako kierunkowe chłodzenie sprzętu audio, foto oraz innej elektroniki. Niektórzy modowali wentylatory również tak, by można było z nich korzystać w domu w upalne dni, schładzając pomieszczenia. Faktycznie takie zastosowanie ma sens – czy to konsola, która się przegrzewa, czy to lampowy wzmacniacz – czasami trzeba sprzęt ochłodzić. Nie ma na rynku zbyt wielu rozwiązań, które byłyby zarówno kierowane na rynek amatorski i były przystępne cenowo.

[CES 2024] HYTE THICC Q60 – pierwsze chłodzenie wodne AiO tego producenta z ogromnym wyświetlaczem

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Noctua zauważyła potrzeby swoich klientów i to, że sami adaptują wentylatory firmy do własnych potrzeb. Teraz firma wychodzi do nich frontem i oferuje specjalną linię, w skład której wchodzi wentylator z obudową, dyszą, zasilanie oraz kilka innych akcesoriów. Dzięki nowym produktom nie trzeba będzie trzeba prosić się kolegów o wydrukowanie w 3D statywu, bądź poszczególnych elementów do własnoręcznego montażu. Wszystko dostępne ma być w popularnych sklepach komputerowych.

Ofertę Noctua bez problemu znajdziecie również na polskim rynku. Więcej informacji na stronie Noctua.

Zobacz nasz VLOG!