„Music Box” to antologia filmów dokumentalnych poświęconych przełomowym wydarzeniom w świecie muzyki. W drugiej części cyklu pt. „Jagged” przedstawiony zostanie kameralny portret Alanis Morissette i historia nagrania jej kultowej płyty „Jagged Little Pill” z 1995 roku. Premiera dokumentu zaplanowana została na 20 listopada w HBO GO.

Dokument HBO pt. „Jagged”, w reżyserii Alison Klayman („The Brink”, „Ai Weiwei. Chiński głos ludu”), to kolejna produkcja z serii „Music Box”. Jej twórcy cofają się w czasie do 1995 roku, kiedy po premierze kultowego albumu „Jagged Little Pill” 21-letnia Alanis Morissette zdobyła sławę i szturmem wdarła się na scenę muzyczną. Wyróżnikiem jej utworów były zawsze szczere emocje i nazywanie rzeczy po imieniu, które poruszyły miliony fanów.

Trudne początki Alanis Morissette w dokumencie na HBO GO

Pozycja gwiazdy rocka była w świecie muzycznym tradycyjnie zarezerwowana dla mężczyzn, mimo to piosenki kanadyjskiej wokalistki były grane przez niemal wszystkie stacje radiowe, jej teledyski były pokazywane na antenie stacji MTV, a debiutancki album sprzedał się w 33 milionach egzemplarzy.

W filmie „Music Box. Jagged” zobaczymy wywiad-rzekę z Alanis oraz niepublikowane nigdy wcześniej materiały archiwalne, które są zapisem trudnych początków kariery młodej kanadyjskiej gwiazdy pop w zdominowanym przez mężczyzn przemyśle muzycznym oraz przeszkód, jakie musiała pokonać zanim została międzynarodową ikoną i artystką o ugruntowanej pozycji.

Premiera dokumentu HBO „Music Box. Jagged” odbędzie się 20 listopada w HBO GO. Film jest kolejną produkcją z dokumentalnej antologii, pomysłodawcą której jest Bill Simmons. Pierwszym tytułem z serii był film „Woodstock 99: Pokój, miłość i agresja”.

Music Box na HBO GO

W serii dokumentów wkrótce będziemy mogli zobaczyć także odcinki o amerykańskich raperach DMX-ie i Juice WRLD czy historię saksofonisty Kenny’ego G.

Trailer serii możecie obejrzeć poniżej: