Motorola na evencie Lenovo Tech World 2023 zaprezentowała swój najnowszy projekt. Producent planuje wprowadzić na rynek smartfon z elastycznym wyświetlaczem.

Motorola inwestuje w nowoczesne projekty. Model razr 40 ultra wydaje się – nie być wcale takim innowacyjnym urządzeniem – w porównaniu do planowanych smartfonów. W marcu 2023 roku podczas Mobile World Congres w Barcelonie pokazano zrolowany telefon. Zawierać ma wyświetlacz, który owija się wokół dolnej części telefonu. Ten zwinięty ekran ma następnie automatycznie wysunąć się na zewnątrz, aby utworzyć większy wyświetlacz, lub odwrócić się i zapewnić poręczny drugi ekran. Urządzenie nie zadebiutowało jeszcze na rynku, a producent zaskakuje kolejnym, nowatorskim technologicznie projektem.

//dzisiaj na dailyweb

Motorola z elastycznym wyświetlaczem została zaprezentowana podczas trwającego właśnie Lenovo Tech World 2023. Nie dość, że telefon będzie można wyginać pod różnym kątem i na przykład – wykorzystać do robienia zdjęć bez statywu – to dodatkowo urządzenie będzie można przekształcić w smartwatch, który założycie na nadgarstek!

Motorola z elastycznym wyświetlaczem może sporo namieszać na rynku smartfonów

Motorola z elastycznym wyświetlaczem
Motorola chce być gibka niczym guma

To nowe urządzenie koncepcyjne wykorzystuje wyświetlacz FHD +, który można wyginać i przekształcać w różne formy w zależności od potrzeb użytkowników. Niesamowicie ogromne możliwości regulacji. Po ułożeniu na płasko – wyświetlacz będzie miał 6,9″, a w pionie – urządzenie można ustawić w pozycji stojącej, uruchamiając bardziej kompaktową formę pełnego Androida na wyświetlaczu 4,6″. Ponadto – dzięki swojej elastyczności będziemy mogli założyć go na rękę i nosić jak zegarek.  Urządzenie będzie miało wgrany wysoce profesjonalny moduł sztucznej inteligencji. Producent na tym samym evencie uchylił rąbka tajemnicy na temat funkcji MotoAI.

Motorola opracowała generatywny model AI, który działa lokalnie na urządzeniu, aby umożliwić użytkownikom rozszerzenie ich osobistego stylu na telefon. Dzięki tej koncepcji będą mogli przesyłać lub rejestrować zdjęcia, aby stworzyć wiele unikalnych obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję, które odzwierciedlają ich styl. Te pliki graficzne mogą być następnie wykorzystane jako niestandardowa tapeta na ich urządzeniu.

Motorola z elastycznym wyświetlaczem to rewelacyjny projekt, tylko czy wartościowy dla zwykłego konsumenta?

 

Koncepcja MotoAI to innowacyjne podejście do najnowszego trendu w sztucznej inteligencji z dużymi modelami językowymi (LLM). Użytkownicy mogą współpracować ze swoim osobistym asystentem MotoAI, aby odpowiadać na pytania, szkicować wiadomości, planować zadania i wiele więcej.

Recenzja Motorola moto g84. Jak mocno smartfon namiesza na rynku średniopółkowców?

Wracając już do samej Motoroli z elastycznym wyświetlaczem – to kolejny, ogromny przełom technologiczny w segmencie smartfonów – nie tylko w skali producenta, ale również całej branży. To oczywiście sam prototyp, ale zaprezentowany na oficjalnej wizualnej zapowiedzi. Jeśli przejdzie wszystkie testy, pewnie trafi na rynek w astronomicznie dużej cenie, ale za nowe technologie zawsze się dużo płaci. Pewnie trochę poczekamy i de facto – niewiele wiemy, ale jestem zaintrygowany. Ja mam jedynie wątpliwości co do trwałości materiału. Ile zmian regulacji będzie w stanie wytrzymać smartfon, aby zachować swoje właściwości? Czas pokaże, ale z całą pewnością produkt ten może sporo namieszać na rynku mobile.