Słuchawki kultowej marki Bang & Olufsen na swoich uszach miałem tylko raz. To wówczas, gdy czekałem na lot przesiadkowy na lotnisku w Kopenhadze (gdzie testować B&O jak nie w macierzy?). Byłem zaskoczony genialną redukcją szumów i ogromnym komfortem. Teraz przyszło zmierzyć się z ich produktem na nieco dłużej niż kilka godzin, bo do testów trafił B&O Portal, słuchawki, które dedykowane są graczom.

No i od samego początku szybkie sprostowaniem definicji graczy według B&O, bo myśląc o graczach, mówią oni wprost o jednej grupie: gracze konsoli XBOX. To rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że przy moim telewizorze stoi PS5. Jeszcze nie wiem, czy to oznacza, że nie będę mógł podłączyć ich do swojej konsoli (nie sądzę by B&O to ograniczało), ale stawiam, że zostały zoptymalizowane pod XBOX. Oczywiście sprawdzę to w pełnej recenzji tych słuchawek.

1G7A1954

Przejdźmy jednak do tytułowych pierwszych wrażeń. Przede wszystkim same słuchawki są zrobione z przyzwoitej jakości materiałów. Nie ma wstydu i nie powinno być, biorąc pod uwagę dość wysoką cenę tych słuchawek (ponad 2k PLN). Odwracając pytanie: czy czuć, że to słuchawki z wyższej półki, patrząc na jakość użytych materiałów? Na pewno prezentują się lepiej niż seria WH od Sony, ale nie lepiej od AirPods Max od Apple.

R E K L A M A

Poznajcie Bang & Olufsen Portal

Po tym dość spokojnym starcie, czas na kilka ohów i ahów. Przede wszystkim dotykowe boczne panele:

  • są piękne
  • są doskonale wykończone (szczotkowanym aluminium)
  • bardzo wygodnie za ich pomocą obsługuje się gesty\

Widać i czuć, że nie ma tutaj przypadków. Słuchawki wyglądają jak cała linia ich produktów, a to ich cecha charakterystyczna, nie sposób je pomylić z żadnym innym produktem. Przy tym wszystkim, są one naprawdę bardzo komfortowe, wygodnie leżą na głowie i przede wszystkim mają doskonałe pasywne wyciszenie.

1G7A1956

A gdy jesteśmy już przy wyciszeniu, to nie sposób wspomnieć o aktywnej redukcji szumów. Zapamiętałem z kopenhaskiego lotniska, że ANC w testowanych egzemplarzach działało wybornie, spodziewałem się więc, że i tu nie może być inaczej. Nie pomyliłem się. ANC działa wzorowo, powiedziałbym, że lepiej niż w moich AirPods Max. Co ciekawe poziom jego wsparcia można regulować z poziomu lewej słuchawki, przesuwając palcem po dotykowym elemencie na muszli.

By nie zostawiać w Was euforii tych słuchawek, czas na coś, z czym zostawię Was do czasu pełnej recenzji.

B&O Portal stworzone zostały dla graczy, mają jednak kilka opcji pracy equalizera i w żadnej… nie brzmią tak dobrze jak AirPods Max. Oczywiście to produkt dla graczy ich charakterystyka jest inna, gdzie indziej zostały postawione priorytety, ale jeśli chcecie połączyć dwa światy grania i słuchania muzyki na najwyższym poziomie, to mam obawę, że Portale, to nie będzie najlepsze rozwiązanie.

Sprawdzę to, przetestuje je i oczywiście dam Wam znać w pełnej recenzji.