Dostępny jest już nowy snapshot do Minecrafta. Dodaje on między innymi nowego moba.

Pod koniec zeszłego roku odbyło się głosowanie na nowego moba towarzyszącego graczom Minecrafta. Do walki o głosy stanęły 3 stworki – Copper Golem lubiący bawić się przyciskami, Glare wskazujący graczom które miejsca są na tyle ciemne, że mogą się w nich pojawić potwory i  Allay, latający mob, który przynosi graczowi więcej sztuk przedmiotu, który wcześniej otrzymał.

Minecraft snapshot 22w13a

Głosowanie ostatecznie wygrał ten ostatni i tak oto w wersji Minecraft snapshot 22w13a pojawił się Allay. Oto jego pełny opis:

R E K L A M A
  • Allay będzie zbierał wszystkie okoliczne przedmioty, które pasują do przedmiotu, który trzyma
  • Allay polubi gracza, który przekaże mu przedmiot i przyniesie wszystkie przedmioty, które zbierze do polubionego gracza
  • Jeśli Allay usłyszy grający noteblock, ten noteblock stanie się ulubionym blokiem Allaya na 30 sekund. Allay zostanie w pobliżu tego bloku przez ten czas i przyniesie mu zebrane przez siebie przedmioty, zamiast przekazać je graczowi.
  • Dokonanie interakcji z Allayem, gdy nie trzyma się w ręce przedmiotu, spowoduje wyrzucenie przez moba przedmiotu który trzyma
  • Allay może zostać odnaleziony w Leśnych dworach i Posterunkach złosadniczych.

Allay spotkał się z ciepłym odbiorem ze strony graczy. Zaproponowali oni też już pewne zmiany, które mógłby przejść mob. Muszę przyznać, że Allay bardzo przypadł mi do gustu i zdecydowanie brakowało w Minecrafcie jakiegoś urozmaicenia w kwestii mobów towarzyszących graczowi. Już niedługo powinien się on pojawić w podstawowej wersji gry.

Oprócz nowego moba w snapshocie 22w13a do Minecrafta dodano też nową strukturę o nazwie Ancient City. Pojawia się ona w biomie Deep Dark a poniżej znajdziecie jej opis, który można znaleźć na oficjalnej stronie gry:

  • Struktury Ancient City spawnują się w biomie Deep Dark
  • W skrzyniach strzeżonych przez shriekery i sculk sensory można znaleźć nowe zaklęcie – Swift Sneaking
  • W Ancient City pojawią się bloki Reinforced Deepslate, których nie można pozyskać w trybie przetrwania
  • Moby nie mogą spawnować się w Ancient City

Pełną listę zmian w snapshocie 22w13a znajdziecie pod tym linkiem.


Posłuchaj nas!