Mercusys ogłasza swoje nowe urządzenie sieciowe. Tym razem będzie to pierwszy w portfolio firmy router bezprzewodowy w technologii 4G LTE.

Mercusys to marka stworzona przez TP-Link, która zadebiutowała na rynku w 2001 roku. Oferuje konsumentom określone urządzenia sieciowe, takie jak domowe systemy Wi-fi, routery, modemy, bramy sieciowe, wzmacniacze sygnału, przełączniki SOHO i karty sieciowe USB. A teraz producent uzupełnia swoje portfolio o kolejne urządzenie – bezprzewodowy router 4G LTE. Czym charakteryzuje się model MB110-4G ?

//dzisiaj na dailyweb

Router MB110-4G oferuje dostęp do Internetu o prędkości Wi-Fi sięgającej 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Technologia 4G LTE umożliwia pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s i przesyłanie ich z prędkością do 50 Mb/s, zapewniając niezawodne połączenie z siecią. Ponadto – urządzenie cechuje wszechstronność i łatwość udostępniania internetu.

Mercusys wprowadza do swojej oferty pierwszy bezprzewodowy router w technologii4G LTE

Mercusys
Model MB110-4G to pierwszy bezprewodowy router Mercusys w technologii 4G LTE

Router od Mercusys to pełna zgodność z FDD-LTE i TDD-LTE, która umożliwia działanie z większością operatorów na całym świecie. Konfiguracja jest banalnie prosta – wystarczy włożyć kartę nano SIM i włączyć router, aby udostępnić 4G LTE urządzeniom znajdującym się w sieci WiFi. Dla polepszenia zasięgu router ma również możliwość dodatkowego podłączenia zewnętrznych anten LTE.

W MB110-4G zastosowano dwa porty na zewnętrzne anteny 3G/4G oaz standardowe
porty RJ45 10/100Mb/s. Tryb Routera Wi-Fi pozwoli wykorzystywać MB110-4G również z
kablowym połączeniem internetowym, gdyby miało zabraknąć zasięgu LTE. Wystarczy podłączyć
przewód Ethernet do portu WAN/LAN, by skorzystać z tej funkcji. Dostęp do sieci mogą uzyskać aż 32 urządzenia jednocześnie, co jest naprawdę solidnym wynikiem.

Router MB110-4G jest już dostępny na polskim rynku w cenie ok. 200 złotych

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Pełną specyfikację routera MB110-4G znajdziecie na stronie Mercusys w tym miejscu. To nowość od producenta, który, zaraz po TP-LINK, zajmuje wysokie miejsce w rankingu producentów urządzeń sieciowych. Ich najnowsze urządzenie jest pierwszym modelem, który oferuje łączność bezprzewodową w technologii 4G LTE.

Recenzja TP-Link RE700X – wzmacniacz sieci WiFi, który docenisz za skuteczność, prostotę i możliwości

Reasumując, MB110-4G od Mercusys zapewnia świetną prędkość, sporą liczbę podłączonych urządzeń, elegancki wygląd oraz wyróżnia się stosunkowo niską cena. Urządzenie jest już dostępne na rynku w cenie ok. 200 złotych.