Dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy DJI Osmo Action 4. Najnowsza aktualizacja poprawi jakość nagrywanego wideo.

DJI Osmo Action 4 to najnowsza kamera sportowa chińskiej firmy, która debiutowała na rynku w zeszłe wakacje. W stosunku do poprzednika mamy tu większą matrycę CMOS o rozmiarze 1/1,3-cala zamiast 1/1.7-cala, jak w poprzedniku. Urósł także sam piksel z 1,6 µm do 2,4 µm. W efekcie możemy liczyć na lepsze zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych. Action 4 może pochwalić się 10-bitowym trybem kolorów D-Log M, który otwiera świat możliwości postprodukcji z miliardem kolorów i szerszym zakresem dynamicznym. Kamera może filmować przez ponad 2,5 godziny w umiarkowanych temperaturach i do 150 minut w temperaturach do -20°C (-4°F).

//dzisiaj na dailyweb

Mimo kilku ładnych miesięcy od premiery DJI wciąż wspiera swoje urządzenie, dostarczając poprawki i aktualizacje. Ta najnowsza ma na celu znaczną poprawę jakości obrazu podczas nagrywania wideo z prędkością 30 klatek na sekundę lub niższą.

Aktualizacja poprawi jakość wideo w Osmo Action 4

Osmo Action 4

Firma DJI udostępniła nową aktualizację firmware’u dla swojej najnowszej i najbardziej zaawansowanej kamery akcji, Osmo Action 4. Oprogramowanie sprzętowe poprawia jakość obrazu i dźwięku, jednocześnie usuwając kilka uciążliwych błędów, aby zapewnić płynniejsze działanie we wszystkich obszarach.

Nowa wersja oprogramowania Osmo Action 4 to 01.04.05.10, a do optymalnego działania wymaga aplikacji DJI Mimo w wersji 1.12.0 lub nowszej. W aktualizacji znajdziemy zoptymalizowany algorytm przetwarzania w celu znacznej poprawy jakości obrazu podczas nagrywania wideo z prędkością 30 klatek na sekundę lub niższą. Dodano także funkcję automatycznego wyłączania dla nadajnika DJI Mic 2. Gdy nadajnik nie jest podłączony do urządzenia i nie nagrywa niezależnie przez ponad 15 minut, nadajnik wyłączy się automatycznie. Zoptymalizowano również wzmocnienie nagrywania dla nadajnika DJI Mic 2 i głośność nagrywania oraz naprawiono kilka drobnych błędów.

DJI Action 2 w nowej wersji. Główna wada kamery została wyeliminowana

Nowa aktualizacja softu do Osmo Action 4 dostępna jest już do pobrania. Dajcie znać w komentarzach, czy rzeczywiście nagrywany obraz jest zauważalnie lepszej jakości.