Jeden z naszych ulubionych producentów peryferiów do komputerów, właśnie zaprezentował swój najnowszy i najbardziej zaawansowany modele kamery do połączeń internetowych. To Logitech MX BRIO z nagrywaniem 4K.

Fani marki pewnie już po samej nazwie zauważyli, że sprzęt będzie reprezentował najbardziej zaawansowaną linię urządzeń o oznaczeniu MX. Zwiastuje to również cenę, która do niskich nie należy.

//dzisiaj na dailyweb

Mam jednak wrażenie, że mimo to sprzęt znajdzie wielu fanów. Oferuje bowiem bezkompromisową jakość w tej kategorii sprzętu.

Logitech MX BRIO z 4K, AI i niespodzianką przy zakupie

Logitech MX Brio

W 2017 roku Logitech poszedł na całość i pokazał na rynku kamerę internetową z matrycą o rozdzielczości 4K. Następnie kamera zadebiutowała w odświeżonej wersji BRIO 4K Stream Edition, którą przetestował Gustaw.

Brio 4K Stream Edition – co potrafi najmocniejsza kamera od Logitecha?

Po kilku latach, kamery z możliwością strumieniowania wideo w rozdzielczości 4K wcale nie są jakoś bardziej popularne. Teraz model MX BRIO przynosi nie tylko wysoką rozdzielczość nagrań, ale dodaje do niej algorytmy z pogranicza AI poprawiające obraz.

Logitech MX Brio

Oczywiście MX BRIO dysponuje całkiem nową matrycą 4K. Dzięki temu powierzchnia każdego piksela jest aż 70% większa od tych w poprzednim modelu. Oprogramowanie kamery wykorzystuje teraz AI, aby rozświetlić twarz nagrywanej osoby. Ma to działać nawet w sytuacjach kontrastowej sceny, w której siedzimy pod światło (np. plecami do okna). Co więcej, kamera ma świetnie radzić sobie również w warunkach ze słabym natężeniem światła, dając jasny i klarowny obraz, który będzie miał wiele szczegółów i dalej pozostanie ostry.

Jedną z nowości jest też tryb pokazowy. Dzięki niemu w szybki sposób można obrócić kamerę tak, by obiektyw nagrywał powierzchnię naszego biurka. Dzięki temu można zaprezentować dokumenty, produkty czy pokazać jakieś działanie manualne jak proces rysowania, czy unboxing. BRIO ma również możliwość fizycznego zasłonięcia obiektywu, poprzez obrotową koronkę.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Towarzyszące oprogramowanie Logi Options+ (oraz G Hub dla graczy) pozwala na dodatkową konfigurację, podczas której można ustawić rodzaj oświetlenia, balans bieli, czułość ISO, czas otwarcia migawki, odcień, intensywność i wiele innych.

Sprzęt wykonany jest w sposób neutralny dla środowiska. Obudowa kamery jest aluminiowej i dostępna w wersji grafitowej oraz jasnoszarej. Logitech MX BRIO jest już dostępny a jego cena to 999 zł. Kupując go bezpośrednio na stronie producenta, w prezencie otrzymamy voucher na miesięczny abonament usług Adobe CC oraz lampę Litra Beam.