Jabra jako potentat w świecie zestawów słuchawkowych, głośnomówiących i urządzeń telekonferencyjnych pokazuje nowy produkt. To zaawansowana kamera wideo stworzona by wideokonferencje były jeszcze lepsze – Jabra PanaCast 20.

Nie jest tajemnicą, lubię firmę Jabra. Miałem kilkukrotnie możliwość testowania ich sprzętu, kilkukrotnie sam kupowałem ich sprzęt z prywatnych środków. Dziesiątki razy również polecałem je znajomym. Nie bez powodu, ich produkty zawsze mnie pozytywnie zaskakiwały. Widząc nową kamerę Jabra PanaCast 20, zamarzyłem o jej testach. Specyfikacja wydaje się imponująca.

Jabra PanaCast 20 – nowe funkcje i sztuczna inteligencja

Jabra miała już w swojej ofercie kamery wideo do wideokonferencji. Były to jednak modele, które stworzono z myślą o pokojach konferencyjnych. Wydają się niesamowite i świetne, ale w ofercie firmy brakowało czegoś bardziej przystępnego i skierowanego to domowego użytkownika. Nie zrozumcie mnie jednak źle, to nadal zaawansowany produkt, który wykorzystacie również w profesjonalnej działalności.

R E K L A M A

Jabra PanaCast 20

W przeciwieństwie do innych kamer z serii PanaCast, mamy tu do czynienia z mniejszym urządzeniem, które posiada jeden obiektyw. Kamerę stworzono tak, by można ją było umieścić na każdym laptopie i każdym monitorze. Tu jednak kończą się podobieństwa do zwykłych tanich kamer.

Jabra PanaCast 20

Jabra PanaCast 20 posiada pełny zakres profesjonalnych funkcji. Niektóre z nich PanaCast 20 odziedziczyła z modeli konferencyjnych. Wysokiej jakości obiektyw sprzęgnięto z matrycą o rozdzielczości 13 MP, która potrafi rejestrować wideo w 4K. Rejestrowany obraz jest analizowany w czasie rzeczywistym, adaptowany do warunków i preferencji użytkownika  przy wykorzystaniu procesorów SI Edge. Dzięki temu obraz będzie jeszcze lepszy. Mała obudowa posiada też fizyczny przełącznik, który pozwala zasłonić obiektyw kamery. Kamera jest gotowa do działania, bezpośrednio po podłączeniu kablem USB C. W zestawie znalazło się też etui, które zabezpieczy sprzęt w podróży.

Jabra PanaCast 20

  • Nowy PanaCast posiada inteligentny zoom, który dzięki wspomnianym układom SI analizuje naszą postawę i pozycję względem kamery. Dzięki temu osoba zawsze znajduje się w centrum kadru.
  • Inteligentna optymalizacji oświetlenia oparta na sztucznej inteligencji analizuje otoczenie i automatycznie dostosowuje obraz w czasie rzeczywistym, aby poprawić jakość wideo. 
  • Tryb drugiego strumienia „obraz w obrazie” pozwala nagrać zbliżenie obrazu (np. prezentując dokumenty lub produkt) oraz ramkę z pełnym kadrem osoby. Nie potrzebny jest do tego dodatkowy sprzęt ani obsługa programu telekonferencyjnego. Wszystko odbędzie się natywnie dzięki oprogramowaniu SI kamery. 
  • PanaCast 20 posiada certyfikat aplikacji Microsoft Teams i Zoom, i współpracuje ze wszystkimi wiodącymi platformami UC, zapewniając bezproblemową komunikację. Dzięki temu można skupić się na swoich spotkaniach, a nie na problemach technicznych.

Jabra PanaCast 20 jest już dostępna w sprzedaży u wybranych partnerów biznesowych w kolorze czarnym, rekomendowana cena producenta: 1319 PLN netto. Więcej informacji można uzyskać pod tym adresem.