Docierają do nas informacje o tym, że LinkedIn testuje integrację z opartym na AI Microsoft Designer. Czy już niedługo zaprojektujemy grafiki bezpośrednio w tym portalu?

Microsoft Designer to odpowiedź Microsoftu na niezbyt lubiany przez projektantów program Canva. Jest to aplikacja webowa do projektowania graficznego oparta na sztucznej inteligencji, która pozwala użytkownikom tworzyć posty do mediów społecznościowych, plakaty i inne grafiki na podstawie wprowadzonego tekstu.

//dzisiaj na dailyweb

Microsoft zapowiedział Designera już jakiś czas temu, zbierając zapisy do wersji beta. Sam byłem jedną z pierwszych osób w Polsce, które miała okazję testować to narzędzie i… pobawiłem się nią pięć minut. Wszystko przez to, że o ile szablony wyglądały jeszcze całkiem nieźle, to generowane przez Designera grafiki na podstawie promptów wołały o pomstę do nieba.

Linkedin testuje integrację z Microsoft Designer

Microsoft Designer
Microsoft Designer i nietypowy eksperymet

Liczne posty na Twitterze iksie donoszą, że LinkedIn eksperymentuje z Microsoft Designer opartym na sztucznej inteligencji jako narzędziem do projektowania postów. Na przykład, zamiast używać standardowego postu tekstowego, aby ogłosić, że jesteście otwarci na pracę, możecie szybko stworzyć kolorową grafikę, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych pracodawców.

Wszystko to brzmi jako całkiem niezła alternatywa, dla znanych, chociażby z Facebooka, postów tekstowych z predefiniowanymi kolorowymi tłami, bądź zatrudniania i płacenia projektantom. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Tym razem pies pogrzebany jest w jakości wizualnej proponowanych przez Microsoft Designera projektów. Najlepsza grafika, którą udało mi się wybrać, która obrazować miałaby dzisiejszy tekst, wygląda tak:

Microsoft Designer
To ma sporo sensu

Niestety znaczna większość, generowanych przez AI grafik, a przecież o to chodzi, a nie o manualne podstawianie tekstów do predefiniowanych szablonów, nie jest atrakcyjna wizualnie. I jest to zdecydowanie eufemizm, bo na usta cisną się dużo mocniejsze określenia, na propozycję pochodzące z narzędzia Microsoftu. Tak przygotowane grafiki z pewnością nikogo nie zachęcą do przyjrzenia się naszej kandydaturze, bądź publikowanym przez nas treściom.

Jak informuje serwis webdesignerdepot integracja Linkedin z Microsoft Designer jest obecnie w zamkniętej wersji beta. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możemy spodziewać się oficjalnej premiery narzędzia pod koniec 2023 roku. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że jeszcze zapłaczemy nad tą decyzją, gdy nasze feedy zaleją grafiki szkaradztwa, wyplute przez ten program.

Canva wprowadza nowe funkcje. Dużo magii! AI będzie miało ręcę pełne roboty