Samsung lubi w nietypowe projekty i tak przykładem jest ładowanie pilota za pomocą fal radiowych z routera.

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się bezprzewodowe ładowarki indukcyjne. Fizyczny kontakt urządzenia i ładowarki musi jednak być. Ciężko sobie wyobrazić przekazywanie zasilania zupełnie bezkontaktowo. Samsung jednak chce pokazać, że i to jest możliwe tworząc pilota do TV ładowanego za pomocą fal radiowych.

Lada chwila w Las Vegas rozpoczną się tegoroczne targi CES 2022. Oznacza to wysyp informacji ze świata technologii, a przede wszystkim – najnowszych rozwiązań, jakie stosują producenci urządzeń elektronicznych na świecie.

R E K L A M A

Pilot do TV Samsung ładowany radiowo?

Już od pewnego czasu Samsung zachęca swoich klientów do zakupu ich specjalnego pilota Eco Remote. Jego wyjątkowość polega na tym że posiada on w sobie ładowanie za pomocą energii słonecznej. Pilot, leżąc na stole nabiera po prostu mocy. Jednak dla koreańskiego giganta nie jest to wystarczające, bo CES 2022 przyniesie nam kolejną odsłonę ich pilota.

W nowej wersji pojawi się ładowanie energią słoneczną zgodne z tym, co było oferowane do tej pory, ale nie tylko. Pilot Samsunga będzie zbierał fale radiowe z otoczenia, dzięki którym naładuje urządzenie.

Wygląda więc na to, że jest to sposób na przechwytywanie „marnujących” się fal z routerów Wi-Fi i wykorzystanie ich do naładowania pilota zdalnego sterowania do telewizora.

Oczywiście sama technologia nie jest obca, bo znana jest od paru lat. Problem jednak tkwi w jej kiepskiej efektywności. Fale radiowe nie dadzą nam aż takiej mocy, aby naładować przykładowo smartfona, byłoby to po prostu niewydajne. Pilot do telewizora pobiera jednak tak mało energii, że Samsung postanowił wykorzystać to rozwiązanie w najnowszej wersji, a dzięki temu dorzucił fajny bajer, który przyciąga marketingowo klientów. Miejmy nadzieję, że równie sporo czasu firma poświęciła na unowocześnienie swoich telewizorów, a nie tylko pilotów.

Nowy pilot od Samsunga zostanie zaprezentowany na CES 2022, które startują już w tym tygodniu. Oprócz ładowania poprzez fale radiowe i za pomocą energii słonecznej, pilot otrzyma również wejście USB-C do szybszego naładowania akumulatora. Firma zapowiada także wprowadzenie wariantów kolorystycznych, aby dostosować akcesorium do nowoczesnych telewizorów z serii The Frame.