Ferrari zaczęło akceptować płatności w kryptowalutach za swoje luksusowe samochody sportowe w USA, a wkrótce rozszerzy program na Europę.

Bitcoin w motoryzacji to nie absolutna nowość. Wcześniej za Bitcoiny można było kupować Teslę. Kontrowersyjny właściciel firmy Elon Musk, wycofał się jednak z tego pomysłu w maju 2021 roku. Musk tłumaczył wtedy na Twitterze, że to przez „gwałtowny wzrost wykorzystania paliw kopalnych do wydobywania bitcoinów”

//dzisiaj na dailyweb

Ferrari to włoski producent samochodów sportowych i wyścigowych, a także supersamochodów z siedzibą w Maranello działający od 1938 roku. W sobotę dyrektor ds. marketingu i handlu Ferrari, Enrico Galliera, potwierdził zamiary marki dotyczące zaakceptowania płatności w kryptowalutach.

Ferrari kupisz za kryptowaluty

Płatność za Ferrari kryptowalutami zostaną wprowadzone ponoć w odpowiedzi na prośby potencjalnych klientów włoskiej marki. W początkowej fazie realizacji projektu w USA Ferrari nawiązuje współpracę z operatorem płatności w kryptowalutach, BitPay. Umożliwiać ma to transakcje w bitcoinie, etherze i USD Coinie.

d0db05c8 97dc 4a8f b79d 59c89809512d
Takie Ferrari będziecie mogli kupić za kryptowaluty

Po stronie BitPay pozostanie weryfikacja legalności waluty oraz ochrona przed wahaniami kursu. Dilerzy Ferrari mają otrzymywać za samochody konwencjonalną walutę. Zakup za pomocą kryptowalut ma nie generować dla klienta żadnych dodatkowych kosztów. 

Czy Elon Musk to faktyczny fan kryptowalut? Tesla pozbywa się 75 proc. posiadanych bitcoinów

Ferrari rozpoczyna program pozwalający na zakup swoich supersamochodów za kryptowaluty w USA. Jeszcze w tym kwartale taką możliwość mają otrzymać klienci w Europie. Potencjalny sukces tej formy płatności może przynieść wdrożenie tej formy płatności na innych rynkach, na których swoje samochody sprzedaje firma z Maranello.