Apple udostępniło publiczne wersje aktualizacji systemu iOS 16.1.1 dla iPhone’ów i macOS Ventura 14.0.1 dla komputerów Mac. Jak zainstalować update i co dokładnie wniesie paczka przygotowana przez giganta z Cupertino?

Zmiany są niewielkie i w głównej mierze poprawki błędów i zabezpieczeń. Dla wielu może się to wydać drobnostką, ale Apple słynie ze wsparcia w zakresie dopieszczania szczegółów. Może inaczej – Apple słynęło, gdyż ostatnie aktualizacje nie miały dobrej prasy. Miejmy nadzieję, że firma wróci do dawnej kondycji.

iOS 16

Jak zainstalować iOS 16.1.1? Po wykonaniu kopii zapasowej danych (zalecana czynność), należy udać się do sekcji Ogólne w Ustawieniach i wybrać panel Aktualizacja oprogramowania. Teraz pozostaje już kliknąć polecenie Pobierz i zainstaluj. Nie jest to szczególnie dużą paczka, a co za tym idzie, proces nie powinien trwać więcej niż kilkanaście minut. W przypadku macOS Ventura wygląda to analogicznie. W zasadzie panel Ustawień wygląda tak samo, jak w iOS, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z wybraniem właściwej opcji.

Nowości w iOS 16.1.1 i macOS Ventura 14.0.1

Poprawki iOS 16.1.1, które przeznaczone są dla smartfonów Apple iPhone 8 i nowszych, a także dla iPadów, naprawiają problem związany z bezpieczeństwem. Okazało się, że użytkownik mógł w sposób zdalny spowodować nieoczekiwane zamknięcie aplikacji lub wykonanie dowolnego kodu. Brzmi groźnie. Naturalnie, możemy oczekiwać również poprawy drobniejszych błędów, którą Apple się nie chwali.

Okulary Apple wejdą do masowej produkcji już w marcu 2023 roku. Headset AR zadebiutuje najpewniej miesiąc później