IKEA VAPPEBY to kolejny produkt firmy, który wymyka się kategorii meblowej. Tym razem firma prezentuje naprawdę tani, wodoodporny i ponoć dobrze grający głośnik BT. Aktualizacja: mamy nowe informacje o cenie i dostępności!

IKEA już od dawna ma w swojej ofercie rzeczy, które daleko wykraczają poza ramy kategorii meblarskiej. Kilka dni temu informowaliśmy o nowej lampie z serii SYMFONISK, która zbudowana została wraz ze znanym producentem głośników multiroom Sonos. Informowaliśmy też nowym monitorze jakości powietrza VINDSTYRKA, a nawet o klasycznym gramofonie. Teraz pora na coś znacznie tańszego, za 15 dolców!

IKEA VAPPEBY został zaprezentowany 2 dni temu, niestety nie znajdziecie go na jeszcze na polskiej stronie IKEA, ale spodziewamy się dodania go do oferty już na dniach. Warto tu też pamiętać, że VAPPEBY to seria przenośnych lamp ze wbudowanym głośnikiem, które idealnie nadają się do ogrodu, czy kamping.

IKEA VAPPEBY

IKEA VAPPEBY mały prysznicowy głośnik

Teraz do rodziny IKEA VAPPEBY dołącza malutki głośnik Bluetooth pod tą samą nazwą. W komunikacie prasowym podano jego cenę, która ma wynosić 15 dolarów (czyli około 66 zł przy dzisiejszym kursie).

IKEA VAPPEBY

Jego kluczową cechą oprócz małych rozmiarów jest wodoodporność. Chociaż IKEA stawia na prysznicowe igraszki, to wykorzystają go również wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku. IKEA VAPPEBY spełnia normę wytrzymałości IP67 – oznacza to pełną pyłoszczelność oraz możliwość zanurzenia głośnika w wodzie do głębokości 1 metra na okres do 30 minut. Nieźle jak na taką małą rybkę! Jeszcze lepiej, gdy pamiętamy, że to naprawdę tani głośnik.
IKEA VAPPEBY

W tym miejscu już byłbym z niego zadowolony, ale to nie koniec niespodzianek. IKEA VAPPEBY ma możliwość połączenia się z drugim identycznym głośnikiem i odtwarzanie razem dźwięku. Imponuje również czas pracy na akumulatorze, to aż 80 godzin przy ustawieniu 50% głośności. VAPPEBY ma być dostępny w trzech kolorach – czarnym, czerwonym i żółtym.
IKEA VAPPEBY

Fundamentalnym celem było, aby nowy głośnik oferował jakościowy dźwięk, we wszechstronnym produkcie, który może być używany wszędzie — powiedział Stjepan Begic, Product Design Developer at IKEA of Sweden.

Trzeba przyznać, że misja ta się chyba udała. Nie wiem jak Wy, ale ja kupie ich kilka, za tę cenę to wielka okazja (nawet gdyby finalnie kosztowały więcej).

Aktualizacja:

Wczoraj (sobota) byłem bylem w IKEA Katowice, przy okazji domowych zakupów. Głośnik jest już na półkach, mimo iż nie widnieje na stronie internetowej. Dostępna była duża ilość głośników w kolorze czarnym i czerwonym, żółty nie był dostępny.

IKEA VAPPEBY

Największą niespodzianką jest jednak cena – 59 PLN! Kupiłem dwa ;)

Więcej informacji na stronie IKEA. Głośnik powinien być dostępny pod tym linkiem.