Jak donosi Reuters, nowy telefon Huawei ma więcej chińskich dostawców, w tym nowy układ pamięci flash i ulepszony procesor.

Na zlecenie Agencji firma iFixit i firma konsultingowa TechSearch International rozebrały telefon Pura 70 Pro. Jego wnętrze sugeruje, że Chiny czynią postępy w kierunku samowystarczalności technologicznej.

//dzisiaj na dailyweb

Decyzje Huaweia o rozwoju własnych podzespołów nie może dziwić. Wczoraj dotarła do nas informacja, że Amerykańska Komisja Handlu zacieśniła sankcje na Chiny. Wprowadzono większe restrykcje dotyczące układów firm Intel i Qualcomm, jakie mogą być dostarczane do tego kraju, co uderzyło w Huawei i ich zapowiedzianego już MateBook X Pro.

Huawei Pura 70 Pro ma nowy układ pamięci flash i ulepszony procesor z Chin

huawei pura 70 ultra
Może nie nie jest za ładny, ale za to nie ma usług Google

Huawei Pura 70 zadebiutował w Polsce tydzień temu. Smartfon, który został nowym liderem rankingu DxOMark, zdaniem iFixit działa na zaawansowanym chipsecie przetwarzającym wyprodukowanym przez Huawei o nazwie Kirin 9010, który jest prawdopodobnie tylko nieznacznie ulepszoną wersją chińskiego zaawansowanego chipa używanego w serii Huawei Mate 60.

Poza nim w telefonie znaleziono chip pamięci NAND, który według iFixit został prawdopodobnie wyprodukowany przez wewnętrzną jednostkę HiSilicon chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego i kilka innych komponentów wyprodukowanych przez chińskich dostawców.

Chociaż nie możemy podać dokładnego procentu, powiedzielibyśmy, że wykorzystanie komponentów krajowych jest wysokie i zdecydowanie wyższe niż w Mate 60 – powiedział Shahram Mokhtari, główny technik iFixit

Pura 70 nadal zawiera układ DRAM wyprodukowany przez SK Hynix, mimo że południowokoreańska firma oznajmiła jakiś czas temu, że nie prowadzi już interesów z Chińczykami.

HMD prezentuje remake kolejnego klasyka Nokii. Poznajesz?

Huawei wciąż ma problemy z zachodnimi sankcjami, przez co na przykład nie ma dostępu do usług Google i innych zachodnich technologii (z designem też ma problem, ale to temat na inny artykuł). Chińczycy coraz śmielej radzą sobie jednak w temacie procesorów i zaraz może się okazać, że sankcje nałożone na chińskich producentów chipów mogą mimo wszystko nie spowolnić ich postępu technologicznego.