HONOR Magic 6 Pro umożliwi zdalne sterowanie samochodem za pomocą jednego spojrzenia. Właśnie otrzymaliśmy więcej informacji na ten temat oraz materiał wideo.

HONOR potwierdził obecność na zbliżających się targach MWC 2024 swoich smartfonów: Honor Magic 6 Pro i Honor Magic V2. Oba telefony zadebiutowały już na chińskim rynku, a składak otrzyma zjawiskową wersję Porsche Design Honor Magic V2 RSR. Jednak to właśnie ten pierwszy model  prawdopodobnie w przyszłości będzie wyposażony w unikatową funkcję zdalnego sterowania autem.

//dzisiaj na dailyweb

Honor Magic 6 Pro ma wbudowaną funkcje śledzenia wzroku, opartą na sztucznej inteligencji. W tym celu wykorzystuje oprogramowanie GazeSense firmy Eyeware, działające pod chipsetem Snapdragon 8 Gen 3. Z przodu natomiast ma zainstalowany czujnik 3D ToF. Wszystko z najwyższej półki, ale nic dziwnego, bo to naprawdę wyjątkowe narzędzie, którym będzie można sterować samochód i to za pomocą wzroku!

Honor Magic6 Pro zaparkuje Twoje auto za pomocą krótkiego spojrzenia w ekran

HONOR Magic 6 Pro
Za pomocą prostej aplikacji możemy wydać proste polecenia naszemu autu

Jest to co prawda – na razie – tylko prototyp, ale próby wyglądają całkiem zadowalająco i oczywiście z dużymi ograniczeniami, ale faktem jest, że HONOR może zaoferować bardzo innowacyjne oprogramowanie. Koncepcja ta to pomysł Jamesa Brightona – brytyjskiego eksperta w dziedzinie inżynierii motoryzacyjnej.

Jak to dokładnie działa i jak używać tej technologii? W teorii – bardzo prosto. Wystarczy uruchomić aplikację na HONOR Magic 6 Pro i przez kilka sekund patrzeć na odpowiednią pozycję menu na ekranie. W ten sposób można uruchomić lub wyłączyć silnik, a nawet sprawić, by samochód poruszał się do przodu lub do tyłu – na przykład, aby zaparkować w trudno dostępnym miejscu na parkingu. Sprawdźcie na poniższym materiale wideo, jak użytkownik sprawia, aby auto wykonywało jego polecenia.

Sterowanie autem za pomocą aplikacji w Honor Magic 6 Pro to na razie prototyp, ale bardzo intrygujący

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Niestety, nie jest to jeszcze w pełni sfinalizowana i ukończona funkcja, a jedynie demonstracja tego, co potrafi sztuczna inteligencja. Liczę na to, że HONOR ujawni więcej szczegółów podczas zaplanowanego wydarzenia na MWC 2024. Odbędzie się one w ten poniedziałek – 26 lutego o godzinie 17:00.

Twórcy mówią o tym, że sterowanie wzrokiem będzie w przyszłości dostępne na modelu HONOR Magic 6 Pro, ale szczerze mówiąc nie zdziwiłbym się gdyby docelowym smartfonem był składak Porsche Design Honor Magic V2 RSR. Nazwa zobowiązuje! Koncepcja ta i tak jest na razie w fazie testów, więc dużo się jeszcze może zmienić, a do debiutu finalnej, stabilnej wersji jeszcze pewnie trochę poczekamy. Jednak już sam fakt takiej możliwości jest intrygujący.

HONOR Magic V2 zaprezentowany w Europie! Specjalna edycja Porsche Design spodoba sie fanom motoryzacji

Jedno jest pewne. HONOR Magic 6 Pro zostanie zaprezentowany na targach MWC 2024. To kolejny tytan fotografii, ale również oferujący wysoką klasę ochrony urządzenia IP68 oraz ekran LTPO o przekątnej 6,8″. Jego jasność to aż 5000 nitów przy treściach HDR. Matryca głównego aparatu ma 50 MP, jednak najciekawiej prezentuje się teleobiektyw peryskopowy. Oferuje 2,5-krotne przybliżenie oraz przetwornik 180 MP.