Na rynku kamer samochodowych pojawiło się ostatnio kilku nowych zawodników o egzotycznych nazwach. Jedną z nich jest Hikvision, które ma już ugruntowaną pozycję i w zasadzie jest gigantem w kilku dziedzinach. Hikvision G2 Pro, F6S oraz D1 to 3 ciekawe modele, które odpowiadają na różne potrzeby i każdą kieszeń.

Hikvision to firma, która działa w sektorach bezpieczeństwa, transportu i planowania miast. Chociaż wiele osób może ją kojarzyć z takimi produktami jak centrale alarmowe, systemy kamer miejskich, oświetlenia przemysłowego czy systemów parkingowych to warto też przybliżyć tu bardziej cywilne produkty.

//dzisiaj na dailyweb

Wśród nich znajdziemy domowe systemy monitoringu, kamery, a także wideodomofony. W naszym kraju, co nas cieszy, pojawiły się też kamery samochodowe (czy też wideorejestratory), których oferta jest całkiem ciekawa.

Hikvision z dużego miasta do Twojego samochodu

Hikvion to marka z Państwa Środka. Ma siedzibę w Shenzhen, którą nazywamy Doliną Krzemową Chin. Nic więc dziwnego, że firma bardzo szybko osiągnęła gigantyczne rozmiary. Jest notowana na giełdach, ma 66 zależnych od siebie spółek i oddziałów, a jej oferta jest dostępna w aż 150 krajach!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Czym się zajmują? To bardzo trudno określić, ale tylko dlatego, że portfolio produktowe jest wyjątkowo bogate. Najłatwiej jednak powiedzieć, że wystarczy wejść na skrzyżowanie dowolnego dużego miasta, aby zobaczyć ich produkty. To systemy sygnalizacji świetlnej i monitoringu miejskiego, systemy powiadamiania o wypadkach, monitoring uliczny, a nawet systemy garażowe (szlabany i bramki wyjazdowe), komercyjne wyświetlacze infotainments, czy rozwiązania zliczające klientów w galeriach handlowych.

Wideorejestrator UTOUR C2L Pro 1440P z GPS, trybem parkowania i systemem wspomagania kierowcy

Firma działa również „cywilnym” rynku, stale poszerzając swoją ofertę. Duże domy mogą skorzystać z systemów automatyzacyjnych i wyjazdowych, kamer domowych i monitoringowych oraz alarmów. W ofercie jest również sporo produktów z kategorii komunikacji publicznej i osobistej. My skupimy się w tym artykule na kamerach samochodowych, które pochodzą z trzech półek cenowych.

Produkty Hikvision dostępne są w sieci sklepów Media Expert.

Hikvision G2 Pro

Bogata w funkcje z dodatkową kamerą wsteczną

Hikvision G2 Pro to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli w ofercie producenta. Jest też jednym z najnowszych — do oferty trafi dopiero w pierwszej połowie przyszłego miesiąca.

hikvision

Cechuje się świetnym stosunkiem ceny do możliwości. Za cenę nieprzekraczającą 800 zł otrzymujemy kompletne urządzenia i dodatkowo moduł kamery do monitorowania tyłu pojazdu.

Jasny obiektyw ma szeroki kąt widzenia. Kamera zdolna jest do nagrywania obrazu w rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundy, ale możliwe jest wybranie również innych rozdzielczości. W HD kamera nagrywa bowiem w 60 klatkach na sekundę.

hikvision

Sprzęt ma wbudowany GPS, który zapisuje w nagraniu dane telemetryczne, co przyda się w postępowaniu dowodowym lub pomoże uniknąć niesprawiedliwego mandatu. Co więcej, sprzęt ma wbudowany moduł WiFi oraz Bluetooth, dzięki czemu można wygodnie sterować kamerą i pobierać nagrania z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfony.

Specyfikacja

Wyświetlacz 3-calowy, dotykowy
Rozdzielczość wideo 4K nagrywanie w 30 klatkach, HD w 60 klatkach, tylna kamera HD (25 fps)
Obiektyw Przysłona f/1.7, obiektyw z FOV 135 stopni
GPS Tak
Łączność Wi-Fi, Bluetooth
Funkcje
G-sensor, nagrywanie awaryjne, sterowanie głosem, systemy ADAS,
Ostrzeżenia o przekroczeniu ustalonej prędkości, detekcja ruchu, detekcja wstrząsów
Inne Wbudowany mikrofon i głośnik, tylna kamera w zestawie
Wymiary 38 x 85 x 105 mm, waga 150 g
Cena 799 zł

 

Hikvision F6S

Subtelne wygląd i małe rozmiary

Kamery samochodowe Hikvision cechuje całkiem miły dla oka wygląd, który odbiega od nudnych, czarnych kostek konkurencji. Hikvision F6S jeszcze bardziej podkreśla tę cechę. Kamera jest mała i dyskretna a w dodatku naprawdę dobrze wygląda i nie psuje wnętrza nowoczesnych pojazdów.

hikvision

Hikvision F6S nagrywa obraz w rozdzielczości 2K w 30 klatkach na sekundę i w HD przy 60 klatkach na sekundę. Ta całkiem mała obudowa sporo jednak w sobie mieści — jest tu wyświetlacz, moduł GPS i Wi-Fi, który pozwoli łączyć się z aplikacją na smartfony.

hikvision

Kamera posiada również wsparcie dla funkcji ADAS, która nasze bezpieczeństwo. Co ciekawe, dysponuje ona ciekawszymi niż konkurencja opcjami – rozpoznawaniem znaków prędkości czy też zielonego światła (alert powiadamia nas o zmianie i o tym, że możemy już ruszyć, fajna funkcja w korku).

Specyfikacja

Wyświetlacz 2-calowy, dotykowy
Rozdzielczość wideo 2K nagrywanie w 30 klatkach, HD w 60 klatkach,
Obiektyw Przysłona f/1.6, obiektyw z FOV 130 stopni
GPS Tak
Łączność Wi-Fi
Funkcje
G-sensor, nagrywanie awaryjne, sterowanie głosem, systemy ADAS,
Ostrzeżenia o przekroczeniu ustalonej prędkości, detekcja ruchu, detekcja wstrząsów, detekcja znaków, detekcja zielonego światła
Inne Wbudowany mikrofon i głośnik
Wymiary 51,9 x 50,4 x 52 mm, waga 120 g
Cena 489 zł

 

Hikvision D1

Dobra cena i funkcjonalność

To podstawowa oferta producenta skierowana do osób, które szukają kamery samochodowej w przystępnej cenie. Urządzenie jest małe i dyskretne. Nie posiada ekranu na pleckach. Dzięki modułowi Wi-Fi możliwe jest jednak nie tylko zgrywanie materiału z kamery czy sterowanie nią, ale również podgląd w trybie na żywo.

hikvision

Kamera posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik. Nagrywa obraz w rozdzielczości HD przy 30 klatkach na sekundę. Chociaż kamera jest montowana w podobny sposób, jak każda inna, to jedna rzecz się wyróżnia. Sprzęt jest obracany w 360 stopniach. Oznacza to, że w razie potrzeby możliwe jest nagrywanie wewnątrz samochodu. Docenią to osoby świadczące usługi przewozowe, gdyby któryś z pasażerów nie wiedział, jak się zachować. Brak wyświetlacza, będzie w tym wypadku zaletą.

hikvision

Specyfikacja

Wyświetlacz Brak, możliwość podglądu na żywo za pośrednictwem smartfonu
Rozdzielczość wideo HD w 30 klatkach
Obiektyw Przysłona f/2.0, obiektyw z FOV 122 stopni
GPS Brak
Łączność Wi-Fi
Funkcje
G-sensor, nagrywanie awaryjne, sterowanie głosem, systemy ADAS,
Ostrzeżenia o przekroczeniu ustalonej prędkości, detekcja ruchu, detekcja wstrząsów
Inne Wbudowany mikrofon i głośnik
Wymiary 76,8 x 35,1 x 31,5 mm, waga 100 g
Cena 229 zł

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie Hikvision.

Produkty Hikvision dostępne są w sieci sklepów Media Expert.