HBO MAX przymierza się do kontynuacji swojego największego hitu – Gra o Tron. Są to bardzo wstępne plany, lecz wiadomo, że powróci Kit Harington w roli Jona Snowa jako główny bohater opowieści.

Serial wystartował w 2011 roku i z miejsca stał się jedną z najbardziej popularnych i do pewnego momentu najlepiej ocenianą produkcją HBO. Serial, oparty na bestsellerowej powieści fantasy, autorstwa George’a R.R. Martina zdobył szereg nagród (124 statuetki, w sumie 316 nominacji) i przyniósł sławę wielu gwiazdom. Jednak nie każdy widz był zadowolony z zakończenia historii. Finałowy, ósmy sezon produkcji Gra o Tron zakończył się 3 lata temu i spotkał się z krytycznymi głosami, głównie ze strony ortodoksyjnych fanów.

R E K L A M A

Wydawało się, że HBO MAX bardziej było zainteresowane rozszerzaniem franczyzy prequelami czy innymi historiami niż pełnoprawnym sequelem, ale jak widać ekspansja jest ogromna niczym atak Nocnego Króla na Westeros. Już niebawem wrócimy do świata serialu Gra o Tron – w sierpniu zadebiutuje pierwszy spin-off – Ród Smoka, opowiadający o początkach i konfliktach Rodu Targaryenów.

Gra o Tron: co wydarzyło się w finale ósmego, finalnego sezonu ?

W finale 8. sezonu Gry o Tron Jon Snow został wygnany z Westeros za zabójstwo Daenerys Targaryen (Emilia Clarke). Powrócił do swoich korzeni z początku serialu – udał się z Dzikimi wraz za mur. Niewiele wiadomo na temat zalążków fabuły, ale z całą pewnością Kit Harington chętnie – HBO MAX nie podało żadnych informacji na temat osób, zaangażowanych w sequel. Jest szansa na rozwinięcie świata – pojawienie się nowych krain i stworzeń. Możliwy jest też powrót znanych twarzy, chociażby Tormunda (Kristofer Hivju).

Osobiście preferowałby, aby kontynuacja dotyczyła Aryi Stark (Maisie Williams), bo chętnie obserwowałbym jej morskie przygody. Niewykluczone oczywiście, że bohaterka może powrócić. Logicznym jest, że stacja stawia na Jona Snowa, bo była to postać, która miała całą rzeszę fanów, ale połączenia między znanymi już twarzami są jak najbardziej prawdopodobne..

Netflix vs HBO Max vs Disney+ – Wielkie porównanie: cenniki, pakiety, repertuar. Co wybrać?

Zanim Gra o Tron powróci w kontynuacji, będziemy mieli okazję wrócić do świata, wykreowanym przez George’a R.R. Martina w spin-offie Ród Smoka, który debiutuje 21 sierpnia 2022 roku. Poza tym serialem HBO MAX poinformowało, że ma w planach aż sześć innych produkcji, w tym jedną animację. Oczywiście realizacja tych projektów będzie uzależniona od oglądalności “Rodu Smoka”, ale marka jest tak silna, że jest to raczej tylko formalność.