Kiedy przeniosłem się ze Spotify na YouTube Music, brakowało mi tam kilku funkcji. Zaczynając od braku minutnika snu, które miało łatwe rozwiązanie, a kończąc na braku możliwość zapętlenia lub losowym odtwarzaniu utworów podczas castowania na inteligentne głośniki od Google lub Chromecasty.

Jeśli chodzi o możliwość losowania odtwarzanych utworów podczas odtwarzania na zewnętrznym głośniku, to taka funkcja została dodana rok temu po testach jak się wydaje. Obie z tych funkcji były dostępne przez chwilę w lutym zeszłego roku, ale po chwili zniknęły. Losowe odtwarzanie powróciło w następnym miesiącu, ale na możliwość zapętlania utworów Google sporo kazało czekać.

YouTube Music wreszcie pozwala zapętlić playlisty lub utwory podczas castowania

Ze Spotify przeszedłem na YouTube Music ze względu na możliwość łatwego uzyskania taniej subskrypcji Premium. Cena wystarczyła, aby zmienić usługę do słuchania muzyki. Sama aplikacja przypadła mi do gustu, nieco zajęło przyzwyczajenia do innego rozmieszczenia zakładek, ale ostatecznie uważam to za dobrą decyzję.

O ile rozwiązaniem na brak wbudowanego timera w aplikacji, który po określonym czasie przerywałby odtwarzanie muzyki było skorzystanie z Zegara od Google, w którym jest opcja włączenia dźwięków do snu, chociaż wolałbym osobny minutnik w aplikacji. W przypadku pozostałych niedogodności trzeba było po prostu czekać.

Google dopiero po roku od udostępnienia wcześniejszej funkcji, która powinna być dołączona od samego początku, dopiero dodało możliwość zapętlania utworów podczas castowania.

Do tej pory przycisk podczas castowania na zewnętrzne urządzenie był wyszarzony. Co skutkowało koniecznością ręcznego ponownego włączania playlisty lub konkretnego utworu za każdym razem kiedy się kończyła kolejka.

Teraz team YouTube Music mógłby zacząć pracować nad poprawą stabilności swojej aplikacji. Dobrze byłoby, gdy drobne lagi podczas przełączania piosenek podczas castowania mogłyby zniwelowane do minimum.

Dodatkowa funkcja w YouTube Music ma szerszy rollout

Jakiś czas temu pisałem o funkcji, która w łatwy sposób umożliwiałaby łatwe tworzenie playlist z kolejki odtwarzanych utworów.

YouTube Music dostaje możliwość zapisania kolejki utworów do playlisty

Z tego co widzę, to funkcja musiała zostać udostępniona szerszej ilości użytkowników, jako że mam już możliwość skorzystać z niej. Od teraz w łatwy sposób można sposób można stworzyć playlistę z ostatnio odtwarzanych utworów.